Akcja "Prędkość". Ponad połowa kierowców dostała mandaty

46 kierowców ukaranych mandatami i ponad 80 skontrolowanych pojazdów to wynik wczorajszych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki zorganizowali kolejne już działania „Prędkość”. 19 funkcjonariuszy kontrolowało jazdę kierujących w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W ciągu kilkunastogodzinnych działań skontrolowali ponad 80 kierowców. Okazało się, że ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. W ramach działań ujawniono łącznie aż 76 wykroczeń, a 46 kierowców otrzymało mandat karny.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków. 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Sport


rowerem-wokol-jeziora-hancza

Rowerem wokół jeziora Hańcza. SPK zaprasza na...

Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Biznes



REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale