Akcja "Prędkość". Ponad połowa kierowców dostała mandaty

46 kierowców ukaranych mandatami i ponad 80 skontrolowanych pojazdów to wynik wczorajszych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

Wczoraj policjanci z suwalskiej drogówki zorganizowali kolejne już działania „Prędkość”. 19 funkcjonariuszy kontrolowało jazdę kierujących w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W ciągu kilkunastogodzinnych działań skontrolowali ponad 80 kierowców. Okazało się, że ponad połowa z nich przekroczyła dozwoloną prędkość. W ramach działań ujawniono łącznie aż 76 wykroczeń, a 46 kierowców otrzymało mandat karny.

Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków. 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale