Dwóch nietrzeźwych kierujących, ponad 220 ujawnionych wykroczeń i ponad 200 skontrolowanych pojazdów, to wynik weekendowych działań suwalskiej drogówki pod nazwą „Prędkość”.

W akcji udział wzięło 62 funkcjonariuszy. Kontrolowali oni kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 200 pojazdów i ujawnili 221 sprawców wykroczeń. Tak, jak podczas ostatnich działań tego typu, tak też i teraz, ponad połowa ujawnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości.

Ponadto mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 300 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. W sobotę, kilka minut po 14:00 przy ulicy Noniewicza mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego corsą. Badanie stanu trzeźwości 35-latka wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, około południa, na terenie gminy Bakałarzewo,policjanci zatrzymali do kontroli kierującego roverem. Okazało się, że 64- latek zdecydował się usiąść za kierownicą mając ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę około odziny 16:00 przy ulicy Kolejowej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego mazdą. Podczas sprawdzania kierującego w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.