Udawali policjantów CBŚ. 62-latka nie dała się oszukać

na wnuczka suwałki

Suwalscy policjanci otrzymują kolejne sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na tzw. „wnuczka" lub "policjanta". Wczoraj oszuści zadzwonili do 62-latki podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Wczoraj suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że oszuści próbowali pozbawić oszczędności 62-letnią mieszkankę gminy Raczki. Tym razem przestępcy, podając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego, twierdzili, że prowadzą akcję związaną z hakerami. Wypytywali kobietę o konta bankowe, złożone na nich oszczędności, miejsce zamieszkania, domowników, żądali współpracy.

Całe szczęście tym razem nie doszło do oszustwa, a potencjalna ofiara powiadomiła Policję. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać przestępcom.

Policjanci przypominają, że nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon. Nigdy też nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale