Suwalscy policjanci otrzymują kolejne sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na tzw. „wnuczka" lub "policjanta". Wczoraj oszuści zadzwonili do 62-latki podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Wczoraj suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że oszuści próbowali pozbawić oszczędności 62-letnią mieszkankę gminy Raczki. Tym razem przestępcy, podając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego, twierdzili, że prowadzą akcję związaną z hakerami. Wypytywali kobietę o konta bankowe, złożone na nich oszczędności, miejsce zamieszkania, domowników, żądali współpracy.

Całe szczęście tym razem nie doszło do oszustwa, a potencjalna ofiara powiadomiła Policję. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać przestępcom.

Policjanci przypominają, że nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon. Nigdy też nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.