Pijanego 22-latka, który w centrum Suwałk uderzył przypadkowego przechodnia zatrzymali policjanci. Zadany cios był tak silny, że mężczyzna upadł na ziemię i wymagał przetransportowania do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzut, do którego się przyznał.

- W nocy z piątku na sobotę pracownik suwalskiej policji, dyżurujący przy monitoringu miejskim, zauważył, jak w centrum miasta jeden mężczyzna uderza drugiego, po czym ucieka w bramę, a pokrzywdzony upada na ziemię. Informację o zdarzeniu usłyszały wszystkie patrole w mieście. Już po chwili policjanci dotarli do pokrzywdzonego, który został przetransportowany karetką do szpitala. Inne patrole zajęły się z kolei poszukiwaniem sprawcy zdarzenia - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Mundurowi patrolując ulice wypatrywali mężczyzny zarejestrowanego przez miejski monitoring. Zauważyli go na jednym z pobliskich osiedli. Od 22-latka była silnie wyczuwalna woń alkoholu. Twierdził, że pomiędzy nim a pokrzywdzonym doszło do wymiany zdań i dlatego go uderzył.

Na drugi dzień, po wytrzeźwieniu, suwalczanin usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie młody mężczyzna odpowie przed sądem.