Pozytywnie zakończyła się wczorajsza akcja „Trzeźwe popołudnie” przeprowadzona przez suwalską policję. Wszyscy z ponad 300 przebadanych alkomatem kierowców byli trzeźwi.

Wczoraj (26 lipca) od południa do godzin wieczornych policjanci suwalskiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwe popołudnie”. W czasie działań patrole mundurowych kontrolowały stan trzeźwości w kilku miejscach naszego powiatu. Przeprowadzone działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

- Efektem działań było sprawdzenie stanu trzeźwości prawie 300 kierowców. Tym razem wszyscy okazali się odpowiedzialnymi, trzeźwymi kierowcami - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Takie akcje suwalscy policjanci przeprowadzają regularnie, pozwalają one wyeliminować z dróg nietrzeźwych kierowców i tym samym znacznie poprawić stan bezpieczeństwa na drogach.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.