Ratownicy suwalskiego WOPR uratowali żeglarzy

wopr suwałki

Chwile grozy przeżyła wczoraj trójka turystów z Warszawy. Żaglówka z mężczyzną i dwiema kobietami przewróciła się na jeziorze Wigry. Zmarzniętych i osłabionych żeglarzy wyciągnęli z wody ratownicy z suwalskiego WOPR.

Wczoraj (29 lipca) około godziny 12.45 ratownik dyżurny z Centrum Koordynacji Ratownictwa WOPR w Starym Folwarku odebrał zgłoszenie o wywróconej żaglówce na jeziorze Wigry na Plosie Wigierskim. Ratownicy natychmiast podjęli akcję ratowniczą i popłynęli w miejsce zdarzenia.

- Okazało się, że w wodzie znajdują się dwie kobiety i mężczyzna i trzymają się wywróconej łodzi. Na całe szczęście wszyscy byli w kapokach. Ratownicy wyciągnęli zmarzniętych, osłabionych i wycieńczonych turystów z wody, udzielili pierwszej pomocy i przetransportowali bezpiecznie do brzegu Ratownicy następnie postawili żaglówkę Omega i odstawili ją do brzegu. Nieszczęśnikami akcji okazali się turyści z Warszawy - poinformowali ratownicy z suwalskiego WOPR.

Dzięki założonym kamizelkom nie doszło do nieszczęścia, bo jak się okazało jedna z kobiet nie potrafiła pływać. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale