Z prędkością 101 km/h jechał 51-latek przez Jeleniewo. Za przekroczenie dozwolonej prędkości mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi.

W niedzielę (30 lipca) w godzinach południowych funkcjonariusze z suwalskiej drogówki dokonywali kontroli prędkości na ulicy Suwalskiej w Jeleniewie. Ich powodem było zgłoszenie w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, że w tym miejscu kierowcy przekraczają dopuszczalną prędkość.

- Około godziny 17.00 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę audi do kontroli drogowej. 51-letni mieszkaniec gminy Augustów za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.