32-letniego kierowcę, który mając 1,6 promila alkoholu w organizmie wjechał do rowu zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, usiłował wręczył funkcjonariuszowi 100 euro.

W niedzielę kilka minut po godzinie 7:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Płociczno Osiedle. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i ustalili przebieg wydarzeń. Okazało się, że kierujący fordem 32-letni obywatel Słowacji wjechał do rowu.

Kierowca podróżował sam i nie doznał żadnych obrażeń ciała. Podczas prowadzonych czynności policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Na potwierdzenie swoich przypuszczeń kierującego poddano badaniom, które wykazały ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa poinformowano kierującego o zatrzymaniu. Obywatel Słowacji chcąc nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, próbował wręczyć im korzyść majątkową w kwocie 100 euro. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty. Wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych jest przestępstwem, za które grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.