Mając 1,6 promila wjechał do rowu. Aby uniknąć kary chciał dać 100 euro łapówki

kolizja suwałki

32-letniego kierowcę, który mając 1,6 promila alkoholu w organizmie wjechał do rowu zatrzymali suwalscy policjanci. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, usiłował wręczył funkcjonariuszowi 100 euro.

W niedzielę kilka minut po godzinie 7:00 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym w miejscowości Płociczno Osiedle. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce i ustalili przebieg wydarzeń. Okazało się, że kierujący fordem 32-letni obywatel Słowacji wjechał do rowu.

Kierowca podróżował sam i nie doznał żadnych obrażeń ciała. Podczas prowadzonych czynności policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Na potwierdzenie swoich przypuszczeń kierującego poddano badaniom, które wykazały ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa poinformowano kierującego o zatrzymaniu. Obywatel Słowacji chcąc nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, próbował wręczyć im korzyść majątkową w kwocie 100 euro. Mężczyzna został zatrzymany.

Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty. Wręczenie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności służbowych jest przestępstwem, za które grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale