Podczas mszy wynosił figurę Jezusa. Wcześniej zdewastował kościół

okradł kościół

 

33-latka, który podczas mszy świętej próbował ukraść figurkę Jezusa w jednym z suwalskich kościołów, zatrzymali suwalscy policjanci. Okazało się także, że mężczyzna wcześniej dokonał tam dewastacji.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek kwadrans przed godziną 18:00 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy Wyszyńskiego. Uwagę osób uczestniczących we mszy świętej zwrócił młody mężczyzna, który próbował wynieść z kościoła figurkę Jezusa. Wierni powiadomili policję. 33- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- W trakcie czynności wykonywanych z zatrzymanym wyszło na jaw, że mężczyzna ma związek z usiłowaniem włamania do tego samego kościoła, które miało miejsce kilkanaście godzin wcześniej. Wówczas suwalczanin wybił szybę w jednym z okien i dostał się do wnętrza kościoła, gdzie zniszczył figurę świętego Jana Bosko, klęcznik i kilka innych przedmiotów - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiego policji.

Ogólna wartość strat, jaką 33- latek spowodował na szkodę jednej z suwalskich parafii, wynosi niemalże 12 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego w Suwałkach najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Sport


suwalczanie-na-podium-ultrmaratonu-w-niemczech

Suwalczanie na podium ultrmaratonu w Niemczech

W sobotę w niemieckim Waren odbyła się 17 edycja międzynarodowego biegu wokół jeziora Müritz, największego akwenu znajdującego się na terytorium Niemiec.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale