perspektywa (uslugi ksiegowe)

Uratowali żeglarzy. Zostali nagrodzeni

policja suwałki

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wyróżnił 26 policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR za ich odwagę oraz ofiarność na służbie i poza nią. Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj funkcjonariusze z suwalskiej komendy policji.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił w środę 26 funkcjonariuszy - bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących.

Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze z suwalskiej komendy - sierż. szt. Artur Niedziejko i st. sierż. Kamil Mucharski, którzy w minioną sobotę na jeziorze Wigry nie dopuścili do tragedii i wyciągnęli z wody pięć osób.

- Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia. Dlatego wielu z Was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie - powiedział wiceszef MSWiA.

Wiceminister przywołał także słowa Winstona Churchilla, który powiedział, że „odwaga jest słusznie uznawana za najważniejszą z ludzkich zalet, ponieważ to ta zaleta gwarantuje wszystkie inne”. - Właśnie odwaga i ofiarność to są te dwa słowa, które najlepiej oddają Waszą postawę. Dziękuję za Waszą służbę, dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie - podkreślił Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. 

 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale