Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński wyróżnił 26 policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR za ich odwagę oraz ofiarność na służbie i poza nią. Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj funkcjonariusze z suwalskiej komendy policji.

Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił w środę 26 funkcjonariuszy - bohaterów na służbie i poza służbą. Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących.

Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze z suwalskiej komendy - sierż. szt. Artur Niedziejko i st. sierż. Kamil Mucharski, którzy w minioną sobotę na jeziorze Wigry nie dopuścili do tragedii i wyciągnęli z wody pięć osób.

- Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia. Dlatego wielu z Was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie - powiedział wiceszef MSWiA.

Wiceminister przywołał także słowa Winstona Churchilla, który powiedział, że „odwaga jest słusznie uznawana za najważniejszą z ludzkich zalet, ponieważ to ta zaleta gwarantuje wszystkie inne”. - Właśnie odwaga i ofiarność to są te dwa słowa, które najlepiej oddają Waszą postawę. Dziękuję za Waszą służbę, dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie - podkreślił Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.