88 wykroczeń, z czego 27 popełnionych przez rowerzystów. To wynik dwudniowej akcji przeprowadzonej przez suwalskich policjantów.

We wtorek i środę policjanci z suwalskiej prowadzili działania prewencyjno-kontrolne o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz wobec nich, ale też innych uczestników ruchu drogowego, powodujących zagrożenia.

- Mundurowi ujawnili 88 wykroczeń, z czego 27 popełnili rowerzyści. Dotyczyły one najczęściej nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych oraz jazdy po chodniku - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Mundurowi równocześnie prowadzili działania profilaktyczne. Informowali cyklistów o obowiązujących przepisach w zakresie kierowania rowerem, prawidłowego poruszania po drogach, prawidłowego przemieszczania się po mieście i korzystania z przejść dla pieszych.

Skontrolowani rowerzyści otrzymali od policjantów ulotki zawierające porady dla rowerzystów oraz dla kierowców. Część osób otrzymała również elementy odblaskowe.