Ukradli ponad pół tony miedzi. Sprawcy są już w rękach policji

ukradli miedź suwałki

Dwóch mężczyzn, którzy ukradli elementy miedziane z jednej z suwalskich firm, zatrzymali suwalscy kryminalni. Sprawcy wynieśli 125 kilogramów złomu mosiężnego i około 425 kilogramów listew wykonanych z tego metalu. Suwalczanie usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Na początku ubiegłego tygodnia do suwalskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 125 kilogramów złomu mosiężnego i około 425 kilogramów listew wykonanych z tego metalu na szkodę jednej z suwalskich firm.

- Z relacji zawiadamiającego wynikało, że metal ten był wynoszony przez sprawców z zakładu najprawdopodobniej przez kilka dni na początku sierpnia. Kryminalni z suwalskiej komendy, którzy pracowali nad tą sprawą, jeszcze tego samego dnia wpadli na trop jednego ze sprawców i zatrzymali podejrzanego 26-latka - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Okazało się, że zatrzymany i jego o rok młodszy wspólnik „upłynniali” skradziony towar w suwalskich skupach złomu.

Policjanci odzyskali prawie 200 kilogramów utraconego mienia. 26-latek i jego wspólnik usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


nowe-place-zabaw-przy-suwalskich-przedszkolach-wydano-pol-miliona-euro

Nowe place zabaw przy suwalskich przedszkolach. Wydano pół...

Zakończyła się inwestycja dzięki, której przy dziewięciu suwalskich przedszkolach powstały nowoczesne place zabaw. Wszystko za sprawą projektu unijnego za pół miliona euro.

Sport


mistrzostwo-polski-mlodzikow-nalezy-do-ukz-grot-suwalki

Mistrzostwo Polski Młodzików należy do suwalskich...

W miniony weekend w Mikołajkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie CADET. W kategorii do lat 14 suwalscy żeglarze okazali się najlepsi.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale