Dzięki obywatelskiej postawie i braku akceptacji dla nietrzeźwych kierowców udało się zatrzymać mężczyznę, który kierował mając ponad 2,7 promila. Kierowcy widząc na drodze ,,podejrzane manewry’’ jadącego alfa romeo zabrali prowadzącemu auto kluczyki i zadzwonili na policję.

W niedzielę po godzinie 16:00 kierowcy w rejonie miejscowości Osowa zauważyli pojazd alfa romeo, którego kierowca wykonywał "podejrzane manewry". Jechał całą szerokością jezdni, a momentami zjeżdżał na pobocze. Podczas wyprzedzanie prawie doprowadziłby do zderzenia czołowego z innym uczestnikiem ruchu. Takie zachowanie wskazywało na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Kiedy kierowca zatrzymał się przy żwirowni w Brodzie Nowym kierowcy, którzy podążali za pojazdem natychmaist zabrali mu kluczyki i powiadomił suwalską policję.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alfa romeo. Wynik alkomatu wskazał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.