Dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczną ilość narkotyków, zatrzymali suwalscy policjanci. Z przejętej przez funkcjonariuszy amfetaminy, można byłoby przygotować ponad 7 tysięcy działek dealerskich.

Suwalscy kryminalni ustalili, że 39-letni mieszkaniec naszego miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. Informacje policjantów potwierdziły się. W miniony poniedziałek wieczorem zatrzymali mężczyznę na terenie miasta. Ujawnili i zabezpieczyli przy nim ponad 7 gramów białego proszku. Z kolei w pomieszczeniach, zajmowanych przez zatrzymanego, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli jeszcze ponad pół kilograma białego proszku i niespełna dwa gramy suszu roślinnego. Po wstępnym sprawdzeniu zabezpieczonych substancji okazało się, że jest to amfetamina i marihuana.

Tego samego dnia w Suwałkach przy ulicy Lityńskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mercedesa. W pojeździe ujawnili i zabezpieczyli prawie 7 gramów białego proszku. Z kolei w pomieszczeniach zajmowanych przez kierującego autem 40-latka ujawniono i zabezpieczono ponad 200 gramów białej substancji. Także w tym przypadku badania wykazały, że jest to amfetamina.

Z przejętego przez suwalskich kryminalnych narkotyku można byłoby przygotować ponad 7 tysięcy działek dilerskich.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a dzisiaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi im nawet do 10 lat więzienia.