Pijanego 43-letniego traktorzystę zatrzymali suwalscy policjanci. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

- Wczoraj tuż po godzinie 15.00 uwagę dzielnicowych z Posterunku Policji w Bakałarzewie patrolujących teren gminy Raczki, zwrócił ciągnik rolniczy przejeżdżający przez miejscowość Sucha Wieś. Traktor nie miał tablicy rejestracyjnej - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Kiedy mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą ursusa 43-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Ponadto wyszło na jaw, że nietrzeźwy mieszkaniec gminy Raczki posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dodatkowo apelują o rozsądek, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.