Broń maszynowa w skrytce pod sufitem

74 86231

Samodziałową broń palną ujawnili białostoccy i suwalscy kryminalni w domu mieszkańca gminy Raczki. Teraz 49-latkowi grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Miejskiej w Suwałkach wkroczyli na posesję 49-letniego mieszkańca gminy Raczki podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni palnej. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna w swoim domu najprawdopodobniej przechowuje maszynową broń palną. Podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione. W wyniku przeszukania domu, policjanci w skrytce pod sufitem odnaleźli samodziałową broń maszynową pozbawioną cech identyfikacyjnych. U mężczyzny zabezpieczono również dwie wiatrówki.

Zatrzymany przez policjantów 49-latni posiadacz tego arsenału usłyszał już zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Teraz nad wyjaśnieniem okoliczności skąd pochodziła broń pracują funkcjonariusze z suwalskiej komendy. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale