74 86231

Samodziałową broń palną ujawnili białostoccy i suwalscy kryminalni w domu mieszkańca gminy Raczki. Teraz 49-latkowi grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Miejskiej w Suwałkach wkroczyli na posesję 49-letniego mieszkańca gminy Raczki podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni palnej. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna w swoim domu najprawdopodobniej przechowuje maszynową broń palną. Podejrzenia mundurowych okazały się uzasadnione. W wyniku przeszukania domu, policjanci w skrytce pod sufitem odnaleźli samodziałową broń maszynową pozbawioną cech identyfikacyjnych. U mężczyzny zabezpieczono również dwie wiatrówki.

Zatrzymany przez policjantów 49-latni posiadacz tego arsenału usłyszał już zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Teraz nad wyjaśnieniem okoliczności skąd pochodziła broń pracują funkcjonariusze z suwalskiej komendy.