Suwalczanin handlował ludźmi. Ofiarami padli bezdomni i bezrobotni mężczyźni

prokuratura suwalki

W piątek suwalska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi F. Suwalczanin oskarżony jest o wykorzystanie krytycznej sytuacji materialnej bezdomnych i bezrobotnych mężczyzn. Ofiarą handlarza ludźmi padły trzy osoby zwerbowane w Suwałkach.

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie 2013 roku. Sylwester F. obiecał dwóm mężczyznom pracę w Niemczech. Po przewiezieniu Sławomira J. i Piotra S. do Hamburga wykorzystał ich bezradność, wynikającą z nieznajomości języka oraz topografii miasta. Pod pozorem spełnienia jednego z warunków koniecznych do podjęcia legalnej pracy, namówił do otwarcia rachunków bankowych w banku Postbank. Po uzyskaniu kart płatniczych oraz kodów PIN, jeździł z mężczyznami do różnych punktów handlowych i nakłaniał ich do dokonywania zakupów różnych towarów.

Sylwester F. czyniąc z tego przestępstwa swoje stałe źródło dochodów, doprowadził Piotra S. do ucieczki i żebractwa, które zaś Sławomira J. przekazał kolejnej osobie pod pozorem podjęcia pracy.

Podobny los spotkał trzeciego z mężczyzn. Oskarżony przewiózł Piotra J. do jednej z miejscowości pod Warszawą, z której nieznane osoby zabrały go do Niemiec. Tam nieustaleni sprawcy również pod pozorem podjęcia pracy, nakłonili mężczyznę do otwarcia rachunku bankowego. Następnie przy pomocy karty płatniczej dokonywali różnych zakupów.

W piątek suwalska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko Sylwestrowi F. do Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale