Wnuczek nadal grasuje

oszustwa na wnuczka suwałki

Suwalscy policjanci odnotowali w środę trzy próby oszustw metodą na tzw. wnuczka i policjanta. Na szczęście cykliczne apele oraz akcje profilaktyczne przyniosły oczekiwane efekty i ofiary przestępców nie dały się oszukać. Policjanci jednak wciąż ostrzegają przed oszustami.

Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od trzech starszych mieszkanek Suwałk. Przestępcy, próbując wykorzystać zaufanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym rzekomym członkom rodziny liczyli, że kobiety uwierzą w ich fikcyjne historie dotyczące wypadków drogowych i przekażą im swoje oszczędności.

Całe szczęście tym razem tak się nie stało. Mieszkanki naszego miasta nie uwierzyły swoim rozmówcom i nie przekazały pieniędzy obcym osobom. O dziwnym telefonie postanowiły najpierw porozmawiać z bliskimi i powtwierdzić, czy faktycznie coś się stało członkowi rodziny, który rzekomo potrzebował pomocy. Później powiadomiły Policję. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale