Rekordowy transport podróbek. Straty na ponad milion złotych

118 87037

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego i straży granicznej przejęli rekordowy transport różnego rodzaju towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Straty pokrzywdzonych firm szacuje się na kwotę około 1 260 000 złotych.

Wczoraj mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Suwałkach i Straży Granicznej w Augustowie prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 8. Po godzinie 8:00 na terenie Gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa.

W samochodzie, którym kierował 56-latek mundurowi znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z celnikami i strażnikami granicznymi wkroczyli na teren jednej z posesji w Olecku.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że tam również mógł znajdować się nielegalny towar. Ich przypuszczenia się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki ubrań, obuwie oraz kosmetyki.

Pełnomocnik reprezentujący pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 1 260 000 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

118 87040 1

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale