Rekordowy transport podróbek. Straty na ponad milion złotych

118 87037

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego i straży granicznej przejęli rekordowy transport różnego rodzaju towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Straty pokrzywdzonych firm szacuje się na kwotę około 1 260 000 złotych.

Wczoraj mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Suwałkach i Straży Granicznej w Augustowie prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 8. Po godzinie 8:00 na terenie Gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa.

W samochodzie, którym kierował 56-latek mundurowi znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z celnikami i strażnikami granicznymi wkroczyli na teren jednej z posesji w Olecku.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że tam również mógł znajdować się nielegalny towar. Ich przypuszczenia się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki ubrań, obuwie oraz kosmetyki.

Pełnomocnik reprezentujący pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 1 260 000 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

118 87040 1

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale