Rekordowy transport podróbek. Straty na ponad milion złotych

118 87037

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego i straży granicznej przejęli rekordowy transport różnego rodzaju towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Straty pokrzywdzonych firm szacuje się na kwotę około 1 260 000 złotych.

Wczoraj mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Suwałkach i Straży Granicznej w Augustowie prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 8. Po godzinie 8:00 na terenie Gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa.

W samochodzie, którym kierował 56-latek mundurowi znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z celnikami i strażnikami granicznymi wkroczyli na teren jednej z posesji w Olecku.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że tam również mógł znajdować się nielegalny towar. Ich przypuszczenia się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki ubrań, obuwie oraz kosmetyki.

Pełnomocnik reprezentujący pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 1 260 000 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

118 87040 1

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale