Rekordowy transport podróbek. Straty na ponad milion złotych

118 87037

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami urzędu celnego i straży granicznej przejęli rekordowy transport różnego rodzaju towarów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Straty pokrzywdzonych firm szacuje się na kwotę około 1 260 000 złotych.

Wczoraj mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Suwałkach i Straży Granicznej w Augustowie prowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 8. Po godzinie 8:00 na terenie Gminy Szypliszki zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa.

W samochodzie, którym kierował 56-latek mundurowi znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. W związku z tym jeszcze tego samego dnia policjanci wraz z celnikami i strażnikami granicznymi wkroczyli na teren jednej z posesji w Olecku.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że tam również mógł znajdować się nielegalny towar. Ich przypuszczenia się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne podróbki ubrań, obuwie oraz kosmetyki.

Pełnomocnik reprezentujący pokrzywdzonych producentów wstępnie oszacował straty na kwotę nie mniejszą niż 1 260 000 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

118 87040 1

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale