Ukradli 5 ton złomu. Pomagał im ochroniarz

policja5

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Większość utraconych przedmiotów mundurowi odzyskali i przekazali właścicielowi.

W miniony wtorek suwalscy policjanci zatrzymali 36-latka i jego o 16 lat starszego wspólnika, podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników elektrycznych. Okazało się, że w nocy z piątku na sobotę ukradli metalowe przedmioty na szkodę jednego z suwalskich przedsiębiorstw, a potem sprzedali je w skupie złomu. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę około 4 tysięcy złotych, ale już we wtorek policjanci odzyskali większość utraconego mienia i przekazali je właścicielowi.

Podczas sprawdzeń mundurowych wyszło także na jaw, że w całym procederze pomagał złodziejom 31-latek, który stróżował w okradzionej przez nich firmie.

Wczoraj dwaj suwalczanie usłyszeli zarzuty, do których przyznali się. Zatrzymanie ich wspólnika, to tylko kwestia czasu.Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.  

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale