Ukradli 5 ton złomu. Pomagał im ochroniarz

policja5

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Większość utraconych przedmiotów mundurowi odzyskali i przekazali właścicielowi.

W miniony wtorek suwalscy policjanci zatrzymali 36-latka i jego o 16 lat starszego wspólnika, podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników elektrycznych. Okazało się, że w nocy z piątku na sobotę ukradli metalowe przedmioty na szkodę jednego z suwalskich przedsiębiorstw, a potem sprzedali je w skupie złomu. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę około 4 tysięcy złotych, ale już we wtorek policjanci odzyskali większość utraconego mienia i przekazali je właścicielowi.

Podczas sprawdzeń mundurowych wyszło także na jaw, że w całym procederze pomagał złodziejom 31-latek, który stróżował w okradzionej przez nich firmie.

Wczoraj dwaj suwalczanie usłyszeli zarzuty, do których przyznali się. Zatrzymanie ich wspólnika, to tylko kwestia czasu.Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.  

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale