KEYS

Ukradli 5 ton złomu. Pomagał im ochroniarz

policja5

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników. Obaj usłyszeli już zarzuty, do których przyznali się. Większość utraconych przedmiotów mundurowi odzyskali i przekazali właścicielowi.

W miniony wtorek suwalscy policjanci zatrzymali 36-latka i jego o 16 lat starszego wspólnika, podejrzanych o kradzież 5 ton złomu, wyciągarki łańcuchowej i trzech silników elektrycznych. Okazało się, że w nocy z piątku na sobotę ukradli metalowe przedmioty na szkodę jednego z suwalskich przedsiębiorstw, a potem sprzedali je w skupie złomu. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na kwotę około 4 tysięcy złotych, ale już we wtorek policjanci odzyskali większość utraconego mienia i przekazali je właścicielowi.

Podczas sprawdzeń mundurowych wyszło także na jaw, że w całym procederze pomagał złodziejom 31-latek, który stróżował w okradzionej przez nich firmie.

Wczoraj dwaj suwalczanie usłyszeli zarzuty, do których przyznali się. Zatrzymanie ich wspólnika, to tylko kwestia czasu.Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.  

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale