Okradł i pobił sąsiada. Grozi mu do 10 lat więzienia

policja3

Suwalscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 22:00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został poinformowany o kradzieży plecaka z kołdrą i drobnymi narzędziami. Dooszło do niej pod jednym ze sklepów w centrum miasta. Informacja o całym zdarzeniu natychmiast trafiła do patrolujących miasto policjantów.

W rozmowie z pokrzywdzonym mundurowi ustalili, że przyszedł do niego sąsiad i poprosił o pożyczenie pieniędzy na alkohol. 40-latek stwierdził, że lepiej będzie jak pójdą razem do pobliskiego sklepu w którym on kupi im obu piwo. Kiedy mężczyźni wyszli z marketu 49-latek zabrał mu plecak, w którym była kołdra i drobne narzędzia i zaczął uciekać. Pokrzywdzony dogonił go po kilkunastu metrach i poprosił o zwrot swojej własności. Wtedy sąsiad go pobił i uciekł.

Dzięki sprawnym poszukiwaniom jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, a w jego mieszkaniu odnaleźli skradzione rzeczy. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu i już w piątek usłyszał zarzut. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale