Okradł i pobił sąsiada. Grozi mu do 10 lat więzienia

policja3

Suwalscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 22:00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został poinformowany o kradzieży plecaka z kołdrą i drobnymi narzędziami. Dooszło do niej pod jednym ze sklepów w centrum miasta. Informacja o całym zdarzeniu natychmiast trafiła do patrolujących miasto policjantów.

W rozmowie z pokrzywdzonym mundurowi ustalili, że przyszedł do niego sąsiad i poprosił o pożyczenie pieniędzy na alkohol. 40-latek stwierdził, że lepiej będzie jak pójdą razem do pobliskiego sklepu w którym on kupi im obu piwo. Kiedy mężczyźni wyszli z marketu 49-latek zabrał mu plecak, w którym była kołdra i drobne narzędzia i zaczął uciekać. Pokrzywdzony dogonił go po kilkunastu metrach i poprosił o zwrot swojej własności. Wtedy sąsiad go pobił i uciekł.

Dzięki sprawnym poszukiwaniom jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, a w jego mieszkaniu odnaleźli skradzione rzeczy. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu i już w piątek usłyszał zarzut. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale