Okradł i pobił sąsiada. Grozi mu do 10 lat więzienia

policja3

Suwalscy policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek po godzinie 22:00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach został poinformowany o kradzieży plecaka z kołdrą i drobnymi narzędziami. Dooszło do niej pod jednym ze sklepów w centrum miasta. Informacja o całym zdarzeniu natychmiast trafiła do patrolujących miasto policjantów.

W rozmowie z pokrzywdzonym mundurowi ustalili, że przyszedł do niego sąsiad i poprosił o pożyczenie pieniędzy na alkohol. 40-latek stwierdził, że lepiej będzie jak pójdą razem do pobliskiego sklepu w którym on kupi im obu piwo. Kiedy mężczyźni wyszli z marketu 49-latek zabrał mu plecak, w którym była kołdra i drobne narzędzia i zaczął uciekać. Pokrzywdzony dogonił go po kilkunastu metrach i poprosił o zwrot swojej własności. Wtedy sąsiad go pobił i uciekł.

Dzięki sprawnym poszukiwaniom jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, a w jego mieszkaniu odnaleźli skradzione rzeczy. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3,7 promila alkoholu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu i już w piątek usłyszał zarzut. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. 

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale