18-latek ukradł motorower i pijany uciekał przed policją

policja8

Suwalscy policjanci zatrzymali 18-latka, który włamał się do jednego z domów na terenie gminy Filipów. Mężczyzna ukradł motorower i zaczął uciekać przed mundurowymi. Po dwóch kilometrach pościgu porzucił jednoślad i zaczął biec przez pole, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

W nocy z wtorku na środę przed godziną 2.00 dyżurny suwalskiej policji otrzymał zgłoszenie, że ktoś właśnie włamuje się do piwnicy jednego z domów na terenie gminy Filipów. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Mundurowi od razu zaczęli sprawdzać pomieszczenia piwniczne, ale nikogo w nich nie było. Właścicielka posesji zauważyła jednak, że zginął jej warty około 2 tysięcy złotych motorower - poinformowała asp. szt. Eliza Sawko, oficer prasowy suwalskiej policji.

Funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania sprawcy oraz utraconego pojazdu i wspólnie z pokrzywdzoną zaczęli sprawdzać pobliski teren. Po chwili policjanci zauważyli na drodze światła jednośladu oraz usłyszeli jego dźwięk. Mundurowi natychmiast ruszyli w kierunku motocykla. Gdy się do niego zbliżyli, kobieta rozpoznała swój skradziony pojazd. Jadący nim młody mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie i próbował uciekać. Jednak po około dwóch kilometrach gwałtownie zatrzymał się, porzucił motorower i dalej zaczął biec przez pole. Jednak już po chwili był w rękach ścigających go policjantów.

Uciekinierem okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Filipów. Podczas zatrzymania młody mężczyzna był agresywny. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i jazdy pod wpływem alkoholu, do których się przyznał. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale