KEYS

Ogromny przemyt papierosów. Kontrabanda za około 5 mln zł (zdjęcia)

355558

Przemyt niemal 400 tysięcy paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda warta ok. 5 milionów złotych ukryta była w transporcie torfu. To jeden z największych zatrzymanych przemytów papierosów w tym roku w Polsce.

Funkcjonariusze celni z Budziska pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli estońską ciężarówkę. Zasiadający za kierownicą tira 38-letni Estończyk twierdził, że wiezie do Hiszpanii transport torfu. To samo wynikało z przedstawionych celnikom dokumentów. Funkcjonariusze postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy.

Podczas kontroli w której uczestniczył również wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski Andi okazało się, że 40-litrowe worki z torfem znajdują się jedynie na dwóch paletach w tylnej części naczepy. Za nimi, zamaskowane kartonami i czarną folią, ukryte były nielegalne papierosy. W sumie w estońskim tirze celnicy znaleźli blisko 400 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej ok. 5 milionów złotych.

Służba Celna wszczęła w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe. Aktualnie celnicy sprawdzają skąd pochodziły papierosy i gdzie faktycznie miały dotrzeć.  Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Urzędu Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

57958

363358

878915

fot. Izba Celna Białystok

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale