Aż 65 mandatów za niezapięte pasy podczas jednego dnia

118 87876

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego akcję "Pasy". Skontrolowali ponad 80 pojazdów. Tym razem szczególna uwagę zwracano na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

Okazało się, że obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem. W trakcie działań policjanci ujawnili 65 wykroczeń, z czego 30 to kierowcy. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi. Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sport


kobiety-walczyly-o-tytul-suwalki-miss-run-2017-zdjecia

Kobiety walczyły o tytuł „ Suwałki Miss Run 2017”...

Suwałki Miss Run jest to impreza sportowa organizowana z okazji Dnia Kobiet. Oprócz biegu zawodniczki walczyły również o tytuł Miss Fashion Run.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale