Aż 65 mandatów za niezapięte pasy podczas jednego dnia

118 87876

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego akcję "Pasy". Skontrolowali ponad 80 pojazdów. Tym razem szczególna uwagę zwracano na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

Okazało się, że obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem. W trakcie działań policjanci ujawnili 65 wykroczeń, z czego 30 to kierowcy. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi. Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych

Wiadomości


suwalki-renkiewicz-zielinski-konflikt-nadal-trwa-wladzom-miasta-uniemozliwiono-zabrania-glosu

Konflikt nadal trwa. Władzom miasta uniemożliwiono zabranie...

Mimo iż władze naszego miasta były na obchodach Święta Wojska Polskiego uniemożliwiono im zabranie głosu. Mowa o prezydencie Suwałk Czesławie Renkiewiczu oraz przewodniczącym rady miejskiej Zdzisławie Przełomcu. Samorządowcy postanowili więc przekazać podziękowania i...

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale