Aż 65 mandatów za niezapięte pasy podczas jednego dnia

118 87876

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na terenie powiatu suwalskiego akcję "Pasy". Skontrolowali ponad 80 pojazdów. Tym razem szczególna uwagę zwracano na używanie pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

Okazało się, że obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem. W trakcie działań policjanci ujawnili 65 wykroczeń, z czego 30 to kierowcy. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali sprawców wykroczeń mandatami karnymi. Takie i podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami, to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale