Zastawił wnyki i złapał myszołowa. Grozi mu do 5 lat więzienia

 mysszolow

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi suwalczaninowi podejrzanemu o zastawienie wnyków, w które wpadł będący pod ochroną myszołów. Teraz postępowaniem 52-latka zajmie się sąd.

W czwartek po godzinie 9.00 dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca miasta o odnalezieniu myszołowa, który wpadł we wnyki zastawione na terenie gminy Rutka Tartak. Z relacji mężczyzny wynikało, że uwalniając drapieżnego ptaka sam padł ofiarą kłusownika i pokaleczył dłonie o zastawione pułapki.

Mundurowi z posterunku policji w Rutce Tartak wspólnie ze zgłaszającym pojechali we wskazane miejsce. Tam, w wyniku dalszych czynności, mundurowi szybko ustalili podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Suwałk.

Pokaleczony ptak trafił pod opiekę specjalistów. Natomiast podejrzewanym o zastawienie wnyków mężczyzną zajmie się sąd. Zgodnie z prawem łowieckim 52-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


suwalki-grazyna-matyszczyk-bohaterem-miesiaca

Grażyna Matyszczyk bohaterem miesiąca

Grażyna Matyszczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7, otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale