Zastawił wnyki i złapał myszołowa. Grozi mu do 5 lat więzienia

 mysszolow

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi suwalczaninowi podejrzanemu o zastawienie wnyków, w które wpadł będący pod ochroną myszołów. Teraz postępowaniem 52-latka zajmie się sąd.

W czwartek po godzinie 9.00 dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca miasta o odnalezieniu myszołowa, który wpadł we wnyki zastawione na terenie gminy Rutka Tartak. Z relacji mężczyzny wynikało, że uwalniając drapieżnego ptaka sam padł ofiarą kłusownika i pokaleczył dłonie o zastawione pułapki.

Mundurowi z posterunku policji w Rutce Tartak wspólnie ze zgłaszającym pojechali we wskazane miejsce. Tam, w wyniku dalszych czynności, mundurowi szybko ustalili podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Suwałk.

Pokaleczony ptak trafił pod opiekę specjalistów. Natomiast podejrzewanym o zastawienie wnyków mężczyzną zajmie się sąd. Zgodnie z prawem łowieckim 52-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale