KEYS

Zastawił wnyki i złapał myszołowa. Grozi mu do 5 lat więzienia

 mysszolow

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi suwalczaninowi podejrzanemu o zastawienie wnyków, w które wpadł będący pod ochroną myszołów. Teraz postępowaniem 52-latka zajmie się sąd.

W czwartek po godzinie 9.00 dyżurny suwalskiej policji został powiadomiony przez mieszkańca miasta o odnalezieniu myszołowa, który wpadł we wnyki zastawione na terenie gminy Rutka Tartak. Z relacji mężczyzny wynikało, że uwalniając drapieżnego ptaka sam padł ofiarą kłusownika i pokaleczył dłonie o zastawione pułapki.

Mundurowi z posterunku policji w Rutce Tartak wspólnie ze zgłaszającym pojechali we wskazane miejsce. Tam, w wyniku dalszych czynności, mundurowi szybko ustalili podejrzewanego o to przestępstwo mężczyznę. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Suwałk.

Pokaleczony ptak trafił pod opiekę specjalistów. Natomiast podejrzewanym o zastawienie wnyków mężczyzną zajmie się sąd. Zgodnie z prawem łowieckim 52-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale