Mieli pracować w Polsce, a wyjechali na Litwę

15 88039

Otrzymali wizy, by rozpocząć pracę w Polsce, a wybrali się na Litwę. Trzech obywateli Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni. W postępowaniu administracyjnym cofnięto im wizy oraz nakazano powrót do ojczyzny.

W sobotę patrol straży granicznej z placówki w Rutce-Tartak w ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski wylegitymował 3 obywateli Ukrainy. Mężczyźni w wieku 37, 40 i 49 lat podróżowali autobusem rejsowym relacji Tallin – Warszawa.

W trakcie kontroli okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. Pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskich pracodawców nie zamierzali podejmować pracy w Polsce. Po przyjeździe do naszego kraju nie skontaktowali się z przyszłymi pracodawcami, tylko wyjechali na Litwę. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas powrotu z Litwy na Ukrainę.

W związku z powyższym wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano cudzoziemców do powrotu w terminie 30 dni na Ukrainę, a także wydano zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres od 6 do 12 miesięcy. 

Wiadomości


suwalki-44-kilometry-rozwazan-z-suwalk-wyruszy-ekstremalna-droga-krzyzowa

44-kilometry rozważań. Z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga...

Zmęczenie, ból, samotność, zdanie wyłącznie na własne siły i 44 kilometry przemyśleń. Już 7 kwietnia z Suwałk wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Sport


kobiety-walczyly-o-tytul-suwalki-miss-run-2017-zdjecia

Kobiety walczyły o tytuł „ Suwałki Miss Run 2017”...

Suwałki Miss Run jest to impreza sportowa organizowana z okazji Dnia Kobiet. Oprócz biegu zawodniczki walczyły również o tytuł Miss Fashion Run.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale