Mieli pracować w Polsce, a wyjechali na Litwę

15 88039

Otrzymali wizy, by rozpocząć pracę w Polsce, a wybrali się na Litwę. Trzech obywateli Ukrainy zatrzymali strażnicy graniczni. W postępowaniu administracyjnym cofnięto im wizy oraz nakazano powrót do ojczyzny.

W sobotę patrol straży granicznej z placówki w Rutce-Tartak w ramach kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski wylegitymował 3 obywateli Ukrainy. Mężczyźni w wieku 37, 40 i 49 lat podróżowali autobusem rejsowym relacji Tallin – Warszawa.

W trakcie kontroli okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. Pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskich pracodawców nie zamierzali podejmować pracy w Polsce. Po przyjeździe do naszego kraju nie skontaktowali się z przyszłymi pracodawcami, tylko wyjechali na Litwę. Mężczyźni zostali zatrzymani podczas powrotu z Litwy na Ukrainę.

W związku z powyższym wobec cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano cudzoziemców do powrotu w terminie 30 dni na Ukrainę, a także wydano zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres od 6 do 12 miesięcy. 

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale