policja10

W miniony wielkanocny weekend podlascy policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierowców. Na drogach województwa doszło w tym czasie do 5 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych.

Podczas minionego już tegorocznego wielkanocnego weekendu, od piątku do poniedziałku policjanci na drogach województwa odnotowali 5 wypadków. Na skutek tych zdarzeń 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Pierwsze z tragicznych zdarzeń miało miejsce w niedzielę około godziny 3.50 w pobliżu miejscowości Łubiane na drodze krajowej nr 61 w powiecie kolneńskim. Tam 29-kierujący fiatem seicento z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup, a następnie w betonową studzienkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Druga ofiara śmiertelna to 28-letni motocyklista, który na łuku drogi zderzył się czołowo z osobową toyotą. To zdarzenie miało miejsce w gminie Rutki w powiecie zambrowskim. Oprócz 28-latka do szpitala trafił również jego 18-letni pasażer oraz 27-latka zza kierownicy toyoty. Kierujący motocyklem zmarł w szpitalu.

 

Ponadto przez cztery świąteczne dni podlascy policjanci zatrzymali 33 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Tymi skrajnie nieodpowiedzialnymi uczestnikami ruchu zajmie się teraz sąd.

 

 źródło: KWP w Białymstoku