Suwalczanin groził zamachem terrorystycznym

 

policja8

Suwalscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Suwałk, który poinformował o fałszywej bombie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny suwalskiej policji w miniony czwartek wieczorem otrzymał sygnał od funkcjonariuszy z Gołdapi o tym, że na jednym z tamtejszych portali internetowych ktoś zamieścił wpis sugerujący niebezpieczeństwo na terenie przejścia granicznego „…niewiernicy niedługo poczujecie smak trotylu”. 

Podjęte w tej sprawie czynności i ustalenia wskazywały, że autorem wpisu był mieszkaniec Suwałk. Zidentyfikowany przez policjantów – podejrzany o autorstwo tego, jak się okazało fałszywego alarmu – 28-latek został zatrzymany w jednym z suwalskich mieszkań. Mężczyzna usłyszał zarzuty powiadomienia o zdarzeniu mogącym spowodować zagrożenie życia i zdrowia i wywołania tym zbędnej czynności organu mającej na celu uchylenie niebezpieczeństwa wiedząc, że zagrożenie nie istnieje.

Za takie zachowanie zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 28-letni suwalczanin został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. 

 

Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale