KEYS

Suwalczanin groził zamachem terrorystycznym

 

policja8

Suwalscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Suwałk, który poinformował o fałszywej bombie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny suwalskiej policji w miniony czwartek wieczorem otrzymał sygnał od funkcjonariuszy z Gołdapi o tym, że na jednym z tamtejszych portali internetowych ktoś zamieścił wpis sugerujący niebezpieczeństwo na terenie przejścia granicznego „…niewiernicy niedługo poczujecie smak trotylu”. 

Podjęte w tej sprawie czynności i ustalenia wskazywały, że autorem wpisu był mieszkaniec Suwałk. Zidentyfikowany przez policjantów – podejrzany o autorstwo tego, jak się okazało fałszywego alarmu – 28-latek został zatrzymany w jednym z suwalskich mieszkań. Mężczyzna usłyszał zarzuty powiadomienia o zdarzeniu mogącym spowodować zagrożenie życia i zdrowia i wywołania tym zbędnej czynności organu mającej na celu uchylenie niebezpieczeństwa wiedząc, że zagrożenie nie istnieje.

Za takie zachowanie zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 28-letni suwalczanin został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. 

 

Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Wiadomości


ponad-90-000-zlotych-dla-ogrodow-dzialkowych

Ponad 90.000 złotych dla ogrodów działkowych

Umowy na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych podpisał z ich przedstawicielami Czesław Renkiewicz. Kwota jaka trafi do sześciu suwalskich ogrodów to ponad 90 000 zł. Pieniądze będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Sport


dance-zone-zdobywca-grand-prix

Dance Zone zdobywcą Grand Prix

W Hali Sportowej w Augustowie odbył się 8. Ogólnopolski Festiwal Tańca Focus. W rywalizacji wzięły udział formacje taneczne z Suwałk, Łomży, Białegostoku, Olecka, Ełku, Warszawy oraz Sejn.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale