Suwalczanin groził zamachem terrorystycznym

 

policja8

Suwalscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Suwałk, który poinformował o fałszywej bombie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dyżurny suwalskiej policji w miniony czwartek wieczorem otrzymał sygnał od funkcjonariuszy z Gołdapi o tym, że na jednym z tamtejszych portali internetowych ktoś zamieścił wpis sugerujący niebezpieczeństwo na terenie przejścia granicznego „…niewiernicy niedługo poczujecie smak trotylu”. 

Podjęte w tej sprawie czynności i ustalenia wskazywały, że autorem wpisu był mieszkaniec Suwałk. Zidentyfikowany przez policjantów – podejrzany o autorstwo tego, jak się okazało fałszywego alarmu – 28-latek został zatrzymany w jednym z suwalskich mieszkań. Mężczyzna usłyszał zarzuty powiadomienia o zdarzeniu mogącym spowodować zagrożenie życia i zdrowia i wywołania tym zbędnej czynności organu mającej na celu uchylenie niebezpieczeństwa wiedząc, że zagrożenie nie istnieje.

Za takie zachowanie zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 28-letni suwalczanin został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. 

 

Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Sport


slepsk-suwalki-z-szansa-na-historyczne-zloto

Ślepsk Suwałki z szansą na historyczne złoto

Dzisiejsza wygrana Ślepsk Suwałki z KPS Siedlce dała awans do finału, w którym stawką jest złoty medal.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale