Zamiast pasmanterii papierosy warte 5 milionów złotych

Transport 417 tys. paczek papierosów o wartości ponad 5 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Papierosy ukryte były w ładunku artykułów pasmanteryjnych.

Pod koniec marca na drodze krajowej nr 8 patrol celników z Budziska zatrzymał do kontroli estońską ciężarówkę. Kierowca tira (32-letni Estończyk) twierdził, że wiezie do Austrii ładunek wyrobów pasmanteryjnych. Mundurowi postanowili jednak sprawdzić towar i prześwietlili ciężarówkę, a następnie podjęli decyzję o szczegółowej rewizji naczepy.

Po jej otwarciu okazało się, że pasmanteria znajdowała się jedynie w kilkudziesięciu pudłach. Reszta naczepy wypełniona była kartonami z tytoniową kontrabandą. W sumie w estońskim tirze celnicy znaleźli 417 tys. paczek papierosów bez jakichkolwiek znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 milionów złotych.

Celnicy wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe rekwirując ładunek oraz ciężarówkę wraz z naczepą. Kierowca tira został przesłuchany w charakterze świadka. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd pochodził nielegalny towar i gdzie miał faktycznie trafić. Weryfikowana jest także oryginalność zatrzymanych papierosów. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już półtora miliona paczek nielegalnych papierosów. 

 

źródło: Izba Celna Białystok

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale