Zamiast pasmanterii papierosy warte 5 milionów złotych

Transport 417 tys. paczek papierosów o wartości ponad 5 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Papierosy ukryte były w ładunku artykułów pasmanteryjnych.

Pod koniec marca na drodze krajowej nr 8 patrol celników z Budziska zatrzymał do kontroli estońską ciężarówkę. Kierowca tira (32-letni Estończyk) twierdził, że wiezie do Austrii ładunek wyrobów pasmanteryjnych. Mundurowi postanowili jednak sprawdzić towar i prześwietlili ciężarówkę, a następnie podjęli decyzję o szczegółowej rewizji naczepy.

Po jej otwarciu okazało się, że pasmanteria znajdowała się jedynie w kilkudziesięciu pudłach. Reszta naczepy wypełniona była kartonami z tytoniową kontrabandą. W sumie w estońskim tirze celnicy znaleźli 417 tys. paczek papierosów bez jakichkolwiek znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 milionów złotych.

Celnicy wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe rekwirując ładunek oraz ciężarówkę wraz z naczepą. Kierowca tira został przesłuchany w charakterze świadka. Funkcjonariusze sprawdzają teraz skąd pochodził nielegalny towar i gdzie miał faktycznie trafić. Weryfikowana jest także oryginalność zatrzymanych papierosów. Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już półtora miliona paczek nielegalnych papierosów. 

 

źródło: Izba Celna Białystok

Wiadomości


do-kogo-trafi-wlocznia-jacwingow-za-2016-rok

Do kogo trafi Włócznia Jaćwingów za 2016 rok?

Ponad 40 wniosków zgłosili suwalczanie do nagrody Prezydenta Miasta Suwałk ,,Włóczni Jaćwingów”. Zgłoszenia przez rozpatrywała wczoraj Kapituła Konkursu.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale