Schowali się w chłodni, żeby wjechać do Polski

Patrol Straży Granicznej do kontroli zatrzymał samochód ciężarowy typu chłodnia zarejestrowany do przewozu śmieci. Auto na polskich tablicach rejestracyjnych wytypowano do kontroli na podstawie analizy przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej.

W przestrzeni ładunkowej samochodu, który przemieszczał się na trasie Budzisko – Suwałki, w trakcie szczegółowej kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 8 obywateli Wietnamu. Mężczyźni w wieku od 17 do 35 lat nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Przez granicę nielegalnie przewiózł ich 44 – letni bezpaństwowiec na stałe zamieszkały w Estonii. Mężczyzna został zatrzymany za organizowanie przekraczania granicy naszego państwa wbrew przepisom. Obywatele Wietnamu po wykonaniu niezbędnych czynności zostali dziś (21.04.2016 r.) przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Jest to największa w tym roku zatrzymana grupa nielegalnych migrantów przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży.

Granicznej.  W roku 2015 zatrzymano 47 grup (239 osób). Wśród zatrzymanych większość stanowili obywatele Wietnamu (203 osoby). 

fot.: Podlaska Straż Graniczna

Wiadomości


swietowali-25-lecie-powstania-parafii-bozego-ciala-zdjecia

Świętowali 25-lecie parafii Bożego Ciała (zdjęcia)

Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach świętuje w tym roku swoje ćwierćwiecze. Z tej okazji dziś w Ogrodach Klasztornych odbył się festyn, w którym wzięli udział zakonnicy oraz parafianie.

Sport


gminne-biegi-przelajowe-wystartowalo-45-uczestnikow

Gminne biegi przełajowe. Wystartowało 45 uczestników...

Dnia 13 czerwca na terenie Gminy Szypliszki odbyły się kolejne już VIII biegi przełajowe. Udział w nich wzięło 45 młodych zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkoły w Słobódce, Becejłach, Jasionowie oraz...

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale