Chciał pożyczyć od kolegi 50 złotych, a gdy ten odmówił powalił go na podłogę, kopał po całym ciele, a następnie zabrał z portfela 300 złotych. Łukaszowi B. za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Suwalska prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko Łukaszowi B. Podajrzany 9 kwietnia w jednym z mieszkań w Suwałkach zażądał od Sebastina K. pożyczki w kwocie 50 złotych. Gdy ten odmówił, użył wobec niego przemocy doprowadzając do upadku. Następnie kopał go po całym ciele i zabrał z portfela Sebastiana K. 300 złotych – poinformował Ryszard Tomkiewicz, rzecznik suwalskiej prokuratury.

Wobec podejrzanego Łukasza B. zastosowano dozór policji, zobowiązując go do stawiennictwa raz w tygodniu w suwalskiej policji oraz do powstrzymywania się od jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzonym Sebastianem K., zwłaszcza przez osobiste spotykanie się, wysyłanie listów, kontaktowanie się telefoniczne do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Podejrzanemu Łukaszowi B. zakazano także opuszczania kraju. Obecnie trwają czynności w sprawie – dodał Ryszard Tomkiewicz.