Prysnął gazem w twarz, pobił i ukradł zegarek. 18-latkiem zajmie się sąd

Suwalscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna prawdopodobnie prysnął pokrzywdzonemu w twarz gazem, potem pobił i zabrał srebrny zegarek. Podejrzany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz zajmie się nim sąd.

W nocy z piątku na sobotę, policjanci patrolując ulicę Reja, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę, którego ktoś szarpał. Na widok funkcjonariuszy napastnik zaczął uciekać. Policjanci od razu za nim ruszyli i już po chwili go zatrzymali - poinformowała asp.szt. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Jak wynika z ustaleń mundurowych ofiara najpierw została zaatakowana gazem po twarzy, potem pobita i okradziona z wartego blisko 250 złotych srebrnego zegarka, który sprawca zdjął z nadgarstka pokrzywdzonego.

Okazało się, że 18-latek, który wpadł w ręce funkcjonariuszy, jest im już dobrze znany. Młody mieszkaniec Suwałk był pijany. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotę 18-latek usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.  

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Sport


wosir-szelment-rozpocznie-letni-sezon-w-weekend-na-gosci-czeka-wiele-atrakcji

WOSiR Szelment rozpocznie letni sezon. W weekend na gości...

Letni sezon w najbliższy weekend rozpocznie WOSiR Szelment. Do dyspozycji gości będzie wyciąg nart wodnych, mini-golf oraz park linowy. Zaplanowano także grillowanie nad jeziorem Szelment Wielki oraz rowerowe wycieczki szlakiem green velo.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale