Prysnął gazem w twarz, pobił i ukradł zegarek. 18-latkiem zajmie się sąd

Suwalscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o rozbój. Mężczyzna prawdopodobnie prysnął pokrzywdzonemu w twarz gazem, potem pobił i zabrał srebrny zegarek. Podejrzany usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz zajmie się nim sąd.

W nocy z piątku na sobotę, policjanci patrolując ulicę Reja, zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę, którego ktoś szarpał. Na widok funkcjonariuszy napastnik zaczął uciekać. Policjanci od razu za nim ruszyli i już po chwili go zatrzymali - poinformowała asp.szt. Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.

Jak wynika z ustaleń mundurowych ofiara najpierw została zaatakowana gazem po twarzy, potem pobita i okradziona z wartego blisko 250 złotych srebrnego zegarka, który sprawca zdjął z nadgarstka pokrzywdzonego.

Okazało się, że 18-latek, który wpadł w ręce funkcjonariuszy, jest im już dobrze znany. Młody mieszkaniec Suwałk był pijany. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotę 18-latek usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.  

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Sport


suwalscy-zeglarze-mistrzami-swiata

Suwalscy żeglarze Mistrzami Świata!

Ogromnym sukcesem może pochwalić się Uczniowski Klub Żeglarski GROT Suwałki. Załoga w składzie Eryk i Kinga Martynko wygrała żeglarskie Mistrzostwa Świata w klasie CADET.

BiznesREKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

Na sygnale