perspektywa (uslugi ksiegowe)

Rusza budowa bloku przy Pułaskiego (zdjęcia, wizualizacje)

blok zbm tbs pułaskiego suwałki

Dziś odbyło się symboliczne „wkopanie łopaty” pod budowę pierwszego bloku ZBM TBS. Planuje się, że klucze mieszkańcy otrzymają w grudniu 2017 roku.

Nowy blok powstanie przy ulicy Pułaskiego 24E. Trzypiętrowy budynek będzie posiadał 48 mieszkania wraz z komórkami lokatorskimi i trzy klatki schodowe z windami. Teren wokół bloku zostanie oświetlony i skomunikowany. Zaplanowano również utworzenie parkingu i placu zabaw.

- Formuła nabywania mieszkań jest bardzo korzystna. Przy podpisywaniu umowy będziemy pobierali jedynie 15% zadatek. Natomiast resztę rozłożymy nawet na 228 miesięcznych rat. Ostatnia z nich spłacana będzie więc w 2036 roku. Koszt jednego metra kwadratowego wyniesie 2.900 złotych - poinformował Jarosław Lebiediew, prezes zarządu ZBM TBS.

Mieszkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród zakwalifikowanych wnioskodawców połowę stanowią osoby pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. 39,6% wniosków dotyczyło rodzin 3-osobowych.

- Jest bardzo dużo mieszkańców, których nie stać kupić mieszkanie od dewelopera, a są zbyt „bogaci” by uzyskać przydział mieszkania komunalnego. Ta oferta jest skierowana właśnie do nich - do osób, które pracują i mają niewysokie dochody, ale wystarczające żeby myśleć o własnym mieszkaniu i gotowi są spłacać kredyt, który w ich imieniu zaciągnął Zarząd Budynków Mieszkalnych – powiedział Czesław Renkiewicz.

- Początkowo zakładaliśmy, że budowę rozpoczniemy w połowie września. Niestety termin nie został dochowany, ale mam nadzieję, że pogoda pozwoli na rozpoczęcie robót budowlanych - powiedział prezydent Suwałk.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 7 milionów 306 tysięcy złotych. Planuje się, że prace budowlane zakończą się 23 listopada 2017 roku.

- Projektujemy już kolejny budynek w tej formule. Z jego budową chcielibyśmy ruszyć jesienią nadchodzącego roku - dodał Czesław Renkiewicz. 

mieszkania zbm ssuwałki

blok zbm ssuwałki

zbm suwałki blok

zbm suwałki mieszkania

P1310947

P1310947

P1310947

P1310947

P1310947

1

zbm suwałki

3

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-beda-filmy-planszowki-i-turnieje

Wszystko dla miłośników fantastyki. Będą filmy, planszówki...

Już w najbliższą sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: