Dziś odbyło się symboliczne „wkopanie łopaty” pod budowę pierwszego bloku ZBM TBS. Planuje się, że klucze mieszkańcy otrzymają w grudniu 2017 roku.

Nowy blok powstanie przy ulicy Pułaskiego 24E. Trzypiętrowy budynek będzie posiadał 48 mieszkania wraz z komórkami lokatorskimi i trzy klatki schodowe z windami. Teren wokół bloku zostanie oświetlony i skomunikowany. Zaplanowano również utworzenie parkingu i placu zabaw.

- Formuła nabywania mieszkań jest bardzo korzystna. Przy podpisywaniu umowy będziemy pobierali jedynie 15% zadatek. Natomiast resztę rozłożymy nawet na 228 miesięcznych rat. Ostatnia z nich spłacana będzie więc w 2036 roku. Koszt jednego metra kwadratowego wyniesie 2.900 złotych - poinformował Jarosław Lebiediew, prezes zarządu ZBM TBS.

Mieszkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród zakwalifikowanych wnioskodawców połowę stanowią osoby pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. 39,6% wniosków dotyczyło rodzin 3-osobowych.

- Jest bardzo dużo mieszkańców, których nie stać kupić mieszkanie od dewelopera, a są zbyt „bogaci” by uzyskać przydział mieszkania komunalnego. Ta oferta jest skierowana właśnie do nich - do osób, które pracują i mają niewysokie dochody, ale wystarczające żeby myśleć o własnym mieszkaniu i gotowi są spłacać kredyt, który w ich imieniu zaciągnął Zarząd Budynków Mieszkalnych – powiedział Czesław Renkiewicz.

- Początkowo zakładaliśmy, że budowę rozpoczniemy w połowie września. Niestety termin nie został dochowany, ale mam nadzieję, że pogoda pozwoli na rozpoczęcie robót budowlanych - powiedział prezydent Suwałk.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 7 milionów 306 tysięcy złotych. Planuje się, że prace budowlane zakończą się 23 listopada 2017 roku.

- Projektujemy już kolejny budynek w tej formule. Z jego budową chcielibyśmy ruszyć jesienią nadchodzącego roku - dodał Czesław Renkiewicz. 

mieszkania zbm ssuwałki

blok zbm ssuwałki

zbm suwałki blok

zbm suwałki mieszkania

P1310947

P1310947

P1310947

P1310947

P1310947

1

zbm suwałki

3