Nie ma chętnych na działki przy Staniszewskiego? Ratusz ogłosił trzeci przetarg

działki staniszewskiego suwałki

Wczoraj suwalski urząd miasta ogłosił przetarg na sprzedaż trzech działek na nowym osiedlu przy ulicy Staniszewskiego. To już trzecia próba sprzedaży tych nieruchomości. Na dwóch poprzednich przetargach działki nie znalazły nabywców.

Po dwóch nieudanych przetargach w październiku i grudniu suwalski ratusz po raz kolejny będzie próbował sprzedać trzy działki przeznaczone na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej o powierzchni 1019m², 1020m² oraz 1021m² przy ulicy Staniszewskiego.

Cena wywoławcza jednej nieruchomości jest taka sama jak na poprzednich przetargach i wynosi 80 tysięcy złotych. 

Nowe osiedle zlokalizowane jest w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie. Cały teren ma mieć w sumie 100 hektarów powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, a ich plan zagospodarowania również przewiduje budowę domów jednorodzinnych. Nowe osiedle jest próbą zahamowania trendu wyprowadzania się mieszkańców naszego miasta na tereny okolicznych gmin.

Przetarg odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w sali nr 146 suwalskiego ratusza. Zainteresowani wzięciem udziału w licytacji powinni do 7 lutego wpłacić wymagane wadium. 

Wiadomości


szkola-bajka-suwalki-bajkowe-uroczystosci-majowe-zdjecia

Bajkowe uroczystości majowe (zdjęcia)

Sala ozdobiona ogromną biało-czerwoną flagą, przemówienia i wiersze wygłoszone przez uczniów, odśpiewane piosenki patriotyczne - tak w skrócie można opisać bardzo uroczyste obchody zbliżających się majowych świąt zorganizowane w suwalskiej Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka”.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: