Nie ma chętnych na działki przy Staniszewskiego? Ratusz ogłosił trzeci przetarg

działki staniszewskiego suwałki

Wczoraj suwalski urząd miasta ogłosił przetarg na sprzedaż trzech działek na nowym osiedlu przy ulicy Staniszewskiego. To już trzecia próba sprzedaży tych nieruchomości. Na dwóch poprzednich przetargach działki nie znalazły nabywców.

Po dwóch nieudanych przetargach w październiku i grudniu suwalski ratusz po raz kolejny będzie próbował sprzedać trzy działki przeznaczone na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej o powierzchni 1019m², 1020m² oraz 1021m² przy ulicy Staniszewskiego.

Cena wywoławcza jednej nieruchomości jest taka sama jak na poprzednich przetargach i wynosi 80 tysięcy złotych. 

Nowe osiedle zlokalizowane jest w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie. Cały teren ma mieć w sumie 100 hektarów powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, a ich plan zagospodarowania również przewiduje budowę domów jednorodzinnych. Nowe osiedle jest próbą zahamowania trendu wyprowadzania się mieszkańców naszego miasta na tereny okolicznych gmin.

Przetarg odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w sali nr 146 suwalskiego ratusza. Zainteresowani wzięciem udziału w licytacji powinni do 7 lutego wpłacić wymagane wadium. 

Wiadomości


swietowali-25-lecie-powstania-parafii-bozego-ciala-zdjecia

Świętowali 25-lecie parafii Bożego Ciała (zdjęcia)

Parafia pw. Bożego Ciała w Suwałkach świętuje w tym roku swoje ćwierćwiecze. Z tej okazji dziś w Ogrodach Klasztornych odbył się festyn, w którym wzięli udział zakonnicy oraz parafianie.

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: