Wczoraj suwalski urząd miasta ogłosił przetarg na sprzedaż trzech działek na nowym osiedlu przy ulicy Staniszewskiego. To już trzecia próba sprzedaży tych nieruchomości. Na dwóch poprzednich przetargach działki nie znalazły nabywców.

Po dwóch nieudanych przetargach w październiku i grudniu suwalski ratusz po raz kolejny będzie próbował sprzedać trzy działki przeznaczone na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej o powierzchni 1019m², 1020m² oraz 1021m² przy ulicy Staniszewskiego.

Cena wywoławcza jednej nieruchomości jest taka sama jak na poprzednich przetargach i wynosi 80 tysięcy złotych. 

Nowe osiedle zlokalizowane jest w sąsiedztwie lasu oraz zbiornika wodnego w Sobolewie. Cały teren ma mieć w sumie 100 hektarów powierzchni. Oprócz miejskich działek są tam również działki prywatne, a ich plan zagospodarowania również przewiduje budowę domów jednorodzinnych. Nowe osiedle jest próbą zahamowania trendu wyprowadzania się mieszkańców naszego miasta na tereny okolicznych gmin.

Przetarg odbędzie się 10 lutego o godzinie 11:00 w sali nr 146 suwalskiego ratusza. Zainteresowani wzięciem udziału w licytacji powinni do 7 lutego wpłacić wymagane wadium.