Ratusz złożył wniosek o budowę pasa startowego

pas startowy suwałki

Suwalski ratusz przygotował i złożył do Wojewody Podlaskiego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę pasa startowego, który władze miasta chcą wybudować w Suwałkach. Urząd Wojewódzki od dnia wszczęcia procedury będzie miał 65 dni na rozpatrzenie wniosku. Decyzji można spodziewać się w kwietniu tego roku.

- W ostatnich tygodniach prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy pasa startowego w Suwałkach nabrały dość dużego tempa. Kończymy już większość spraw formalnych. Od ogłoszenia przetargu na budowę pasa dzielą nas już tylko tygodnie - informujeCzesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejne kroki, jakie zostaną podjęte w najbliższym czasie w sprawie przygotowań do rozpoczęcia budowy pasa startowego to sfinalizowanie kwestii udzielenia pomocy finansowej przez jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zadeklarował wsparcie w realizacji tej inwestycji.

- Posiadamy też deklarację Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą przekazania w 2018 roku środków finansowych na budowę pasa. Dzięki temu naszemu miastu łatwiej będzie sfinansować to ważne zadanie inwestycyjne - dodaje Prezydent Suwałk.

- Poprzez to zadanie zwiększymy atrakcyjność inwestycyjną Suwałk, a co za tym idzie - mam nadzieje powstaną nowe miejsca pracy, zwiększą się dochody podatkowe miasta, poprawi się dostępność komunikacyjna Suwałk. Cieszę się, że z marzeń o realizacji tej inwestycji powoli przechodzimy do meritum, czyli wykonania tego o czym mówimy już od wielu lat - podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa pasa startowego rozpocznie się jeszcze w 2017 i zakończy rok później, w 2018 roku. 

Wiadomości


suwalki-grazyna-matyszczyk-bohaterem-miesiaca

Grażyna Matyszczyk bohaterem miesiąca

Grażyna Matyszczyk, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7, otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: