Ratusz złożył wniosek o budowę pasa startowego

pas startowy suwałki

Suwalski ratusz przygotował i złożył do Wojewody Podlaskiego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę pasa startowego, który władze miasta chcą wybudować w Suwałkach. Urząd Wojewódzki od dnia wszczęcia procedury będzie miał 65 dni na rozpatrzenie wniosku. Decyzji można spodziewać się w kwietniu tego roku.

- W ostatnich tygodniach prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy pasa startowego w Suwałkach nabrały dość dużego tempa. Kończymy już większość spraw formalnych. Od ogłoszenia przetargu na budowę pasa dzielą nas już tylko tygodnie - informujeCzesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejne kroki, jakie zostaną podjęte w najbliższym czasie w sprawie przygotowań do rozpoczęcia budowy pasa startowego to sfinalizowanie kwestii udzielenia pomocy finansowej przez jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zadeklarował wsparcie w realizacji tej inwestycji.

- Posiadamy też deklarację Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą przekazania w 2018 roku środków finansowych na budowę pasa. Dzięki temu naszemu miastu łatwiej będzie sfinansować to ważne zadanie inwestycyjne - dodaje Prezydent Suwałk.

- Poprzez to zadanie zwiększymy atrakcyjność inwestycyjną Suwałk, a co za tym idzie - mam nadzieje powstaną nowe miejsca pracy, zwiększą się dochody podatkowe miasta, poprawi się dostępność komunikacyjna Suwałk. Cieszę się, że z marzeń o realizacji tej inwestycji powoli przechodzimy do meritum, czyli wykonania tego o czym mówimy już od wielu lat - podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa pasa startowego rozpocznie się jeszcze w 2017 i zakończy rok później, w 2018 roku. 

Wiadomości


spotkanie-w-sprawie-podtopien-jaki-plan-maja-wladze-miasta

Spotkanie w sprawie podtopień. Jaki plan mają władze...

Nad problemem zalewania ulic, piwnic i garaży pochyliły się władze miasta. Po wczorajszej ulewie w trybie pilnym zwołano spotkanie, w którym uczestniczył zastępca prezydenta Łukasz Kurzyna i przedstawiciele suwalskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: