Ratusz złożył wniosek o budowę pasa startowego

pas startowy suwałki

Suwalski ratusz przygotował i złożył do Wojewody Podlaskiego wniosek o wydanie pozwolenia na budowę pasa startowego, który władze miasta chcą wybudować w Suwałkach. Urząd Wojewódzki od dnia wszczęcia procedury będzie miał 65 dni na rozpatrzenie wniosku. Decyzji można spodziewać się w kwietniu tego roku.

- W ostatnich tygodniach prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy pasa startowego w Suwałkach nabrały dość dużego tempa. Kończymy już większość spraw formalnych. Od ogłoszenia przetargu na budowę pasa dzielą nas już tylko tygodnie - informujeCzesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejne kroki, jakie zostaną podjęte w najbliższym czasie w sprawie przygotowań do rozpoczęcia budowy pasa startowego to sfinalizowanie kwestii udzielenia pomocy finansowej przez jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zadeklarował wsparcie w realizacji tej inwestycji.

- Posiadamy też deklarację Urzędu Marszałkowskiego dotyczącą przekazania w 2018 roku środków finansowych na budowę pasa. Dzięki temu naszemu miastu łatwiej będzie sfinansować to ważne zadanie inwestycyjne - dodaje Prezydent Suwałk.

- Poprzez to zadanie zwiększymy atrakcyjność inwestycyjną Suwałk, a co za tym idzie - mam nadzieje powstaną nowe miejsca pracy, zwiększą się dochody podatkowe miasta, poprawi się dostępność komunikacyjna Suwałk. Cieszę się, że z marzeń o realizacji tej inwestycji powoli przechodzimy do meritum, czyli wykonania tego o czym mówimy już od wielu lat - podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa pasa startowego rozpocznie się jeszcze w 2017 i zakończy rok później, w 2018 roku. 

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: