Jest już pozwolenie na budowę obwodnicy Suwałk

obwodnica suwałki suwałk

Wojewoda Podlaski podpisał wczoraj zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. W przyszłym tygodniu firmie Budimex zostanie przekazany plac budowy.

- Ten dzień zapisze się w historii naszego miasta. Tym bardziej że na ten podpis czekaliśmy długo, bo aż 30 lat. Mniej więcej tyle czasu mówi się o budowie obwodnicy. W końcu możemy powiedzieć, że nasza cierpliwość została nagrodzona. Wojewoda Podlaski złożył ostateczny podpis, który tak naprawdę otwiera firmie Budimex możliwość natychmiastowego rozpoczęcia inwestycji - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Z informacji, które uzyskałem dziś od przedstawicieli Budimexu wynika, że już w przyszłym tygodniu firmie zostanie przekazany plac budowy, po czym przystąpią do wycinki drzew rosnących na linii przebiegu obwodnicy Suwałk - dodał prezydent Renkiewicz.

W ramach budowy obwodnicy naszego miasta, będącej elementem drogi ekspresowej S61 powstanie dwujezdniowa droga o długości 12,8 km oraz jedno jezdniowa o długości 0,7 km łącząca obwodnicę miasta z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska. Wybudowany zostanie również węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe, 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt), przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych oraz ekrany akustyczne.

Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku. Jednak jak zapowiadają przedstawiciele firmy Budimex ten termin może ulec skróceniu. 

Wiadomości


wszystko-dla-milosnikow-fantastyki-beda-filmy-planszowki-i-turnieje

Wszystko dla miłośników fantastyki. Będą filmy, planszówki...

Już w najbliższą sobotę w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Dzień Fantastyczny". W programie między innymi: filmy, dyskusje oraz turnieje.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: