Jest już pozwolenie na budowę obwodnicy Suwałk

obwodnica suwałki suwałk

Wojewoda Podlaski podpisał wczoraj zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. W przyszłym tygodniu firmie Budimex zostanie przekazany plac budowy.

- Ten dzień zapisze się w historii naszego miasta. Tym bardziej że na ten podpis czekaliśmy długo, bo aż 30 lat. Mniej więcej tyle czasu mówi się o budowie obwodnicy. W końcu możemy powiedzieć, że nasza cierpliwość została nagrodzona. Wojewoda Podlaski złożył ostateczny podpis, który tak naprawdę otwiera firmie Budimex możliwość natychmiastowego rozpoczęcia inwestycji - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

- Z informacji, które uzyskałem dziś od przedstawicieli Budimexu wynika, że już w przyszłym tygodniu firmie zostanie przekazany plac budowy, po czym przystąpią do wycinki drzew rosnących na linii przebiegu obwodnicy Suwałk - dodał prezydent Renkiewicz.

W ramach budowy obwodnicy naszego miasta, będącej elementem drogi ekspresowej S61 powstanie dwujezdniowa droga o długości 12,8 km oraz jedno jezdniowa o długości 0,7 km łącząca obwodnicę miasta z istniejącą drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska. Wybudowany zostanie również węzeł „Suwałki Zachód”, skrzyżowania z drogami publicznymi, drogi dojazdowe, 15 obiektów inżynierskich (wiaduktów, mostu oraz obiektów pełniących funkcję przejść dla zwierząt), przepusty drogowe, także pełniące funkcje przejść dla zwierząt, wiadukty w ciągu budowanych dróg publicznych oraz ekrany akustyczne.

Cała inwestycja ma kosztować 299,4 mln zł i ma być gotowa w kwietniu 2019 roku. Jednak jak zapowiadają przedstawiciele firmy Budimex ten termin może ulec skróceniu. 

Wiadomości


uczniowie-rozpoczeli-wakacje-zdjecia

Uczniowie rozpoczęli wakacje (zdjęcia)

Ostatni dzwonek już za nami. Ponad 9,5 tysiąca uczniów suwalskich szkół zakończyło dziś rok szkolny. Przed nimi ponad dwa miesiące wakacji.

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: