Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie zgłosili 14 biznesplanów

biznesówka suwałki

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

Profile działalności zakwalifikowanych pomysłów są bardzo różnorodne. Zgłoszono między innymi samochodowy warsztat samoobsługowy, agencję reklamową oraz studio druku 3D.

W ciągu najbliższych dni autorzy wybranych biznesplanów zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do drugiego etapu konkursu. Następnie komisja konkursowa przeprowadzi z nimi rozmowy, dokona rekomendacji zgłoszeń i przedstawi ją prezydentowi, który podejmie decyzję o przyznaniu nagród.

Autor najlepszego biznesplanu na wdrożenie pomysłu otrzyma 12.000 złotych.

W ubiegłym roku 10.000 złotych odebrała Barbara Pakuła, która za wygrane pieniądze wprowadziła na suwalski rynek innowacyjną usługę leczenia wzroku u dzieci. 

Wiadomości


kolejny-balagan-z-rozkladami-jazdy-zdjecia

Kolejny bałagan z rozkładami jazdy komunikacji miejskiej...

Minął niespełna miesiąc od problemów z rozkładami na ulicy Kościuszki, a już Zakład Komunikacji Miejskiej zafundował swoim pasażerom kolejne trudności. Tym razem dotyczą one wszystkich przystanków.

Biznes


finska-firma-otworzyla-w-suwalkach-zaklad-produkcyjny-zdjecia

Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny...

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: