KEYS

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie zgłosili 14 biznesplanów

biznesówka suwałki

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

Profile działalności zakwalifikowanych pomysłów są bardzo różnorodne. Zgłoszono między innymi samochodowy warsztat samoobsługowy, agencję reklamową oraz studio druku 3D.

W ciągu najbliższych dni autorzy wybranych biznesplanów zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do drugiego etapu konkursu. Następnie komisja konkursowa przeprowadzi z nimi rozmowy, dokona rekomendacji zgłoszeń i przedstawi ją prezydentowi, który podejmie decyzję o przyznaniu nagród.

Autor najlepszego biznesplanu na wdrożenie pomysłu otrzyma 12.000 złotych.

W ubiegłym roku 10.000 złotych odebrała Barbara Pakuła, która za wygrane pieniądze wprowadziła na suwalski rynek innowacyjną usługę leczenia wzroku u dzieci. 

Wiadomości


dostali-8-000-zlotych-za-prace-dyplomowe

Dostali 8.000 złotych za prace dyplomowe

Dziś odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową o tematyce związanej z Suwałkami. W sumie na nagrody suwalski ratusz przeznaczył 8000 złotych.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: