Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie zgłosili 14 biznesplanów

biznesówka suwałki

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

Profile działalności zakwalifikowanych pomysłów są bardzo różnorodne. Zgłoszono między innymi samochodowy warsztat samoobsługowy, agencję reklamową oraz studio druku 3D.

W ciągu najbliższych dni autorzy wybranych biznesplanów zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do drugiego etapu konkursu. Następnie komisja konkursowa przeprowadzi z nimi rozmowy, dokona rekomendacji zgłoszeń i przedstawi ją prezydentowi, który podejmie decyzję o przyznaniu nagród.

Autor najlepszego biznesplanu na wdrożenie pomysłu otrzyma 12.000 złotych.

W ubiegłym roku 10.000 złotych odebrała Barbara Pakuła, która za wygrane pieniądze wprowadziła na suwalski rynek innowacyjną usługę leczenia wzroku u dzieci. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: