Fińska firma otworzyła w Suwałkach zakład produkcyjny (zdjęcia)

Va Varuste suwałki

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o kolejny zakład produkcyjny. Otworzyła go fińska firma Va Varuste, która jest jednym z największych skandynawskich producentów namiotów, plandek sportowych oraz tapicerki do łodzi motorowych.

Firma Va Varuste działa w mieście Kuopio w Finlandii od 1969 roku, a w ostatnich latach zdecydowała o ekspansji na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zarząd firmy brał pod uwagę 20 lokalizacji, jednak ostateczny wybór padł właśnie na Suwałki.

Wczoraj w trakcie specjalnie zorganizowanego spotkania Mikko Vainikainen, właściciel firmy zaprezentował ofertę firmy oraz stanowiska pracy, które powstały w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód oraz oficjalnie otworzył zakład produkcyjny w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

- Cieszę się, że do prowadzenia działalności na terenie Polski wybrano akurat nasze miasto - powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, w trakcie otwarcia zakładu. - Przede wszystkim to nowe miejsca pracy dla Suwalczan, ale też pozytywny przykład tego jak firma, która swoją działalność rozpoczęła w hali procesów technologicznych w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód, a następnie wybudowała zupełnie nową fabrykę - dodał Czesław Renkiewicz.

Mikko Vainikainen, właściciel firmy Va Varuste stwierdził, że obecnie na rynku skandynawskim panuje tendencja przenoszenia firm do Polski ze względu na dobre skomunikowanie z resztą Europy i mniejsze niż w Skandynawii koszta produkcji.

- To, że zdecydowaliśmy się na założenie firmy w Suwałkach nie było przypadkiem. Zachęciła nas świetna oferta suwalskiego Parku Naukowo-Technologicznego, bezpośrednie sąsiedztwo drogi Via Baltica oraz ogromny rynek zbytu w północno-wschodniej Polsce, a także Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna - powiedział Mikko Vainikainen. 

Wiadomości


kilka-godzin-blakal-sie-po-lesie-pomogla-policja

Kilka godzin błąkał się po lesie. Pomogła policja

67-letni mieszkaniec Górnego Śląska stracił orientacje w lesie. Skrajnie wyczerpany zadzwonił po pomoc. Po godzinnych poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów i strażników leśnych grzybiarz został odnaleziony około 5 kilometrów od miejsca, w którym zostawił...

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: