Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Mieszkańcy Suwałk oraz suwalscy radni często pytają o ścieżkę rowerową w kierunku Strefy Ekonomicznej przy ulicy Raczkowskiej. Postanowiliśmy wykonać tę ścieżkę jeszcze w tym roku. Jej budowa rozpocznie się w połowie sierpnia – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejnym udogodnieniem dla osób pracujących w strefie ekonomicznej będzie zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej. - Nasza miejska spółka PGK wspólnie z ratuszem zamierza kupić autobus przegubowy o długości 18 metrów - informuje Czesław Renkiewicz.

- Miasto wraz z PGK liczą w tej sprawie na środki unijne, przeznaczone na komunikację miejską w regionalnym programie operacyjnym. Szukamy również innych możliwości. Złożony został projekt do programu transgranicznego z ukraińskim Tarnopolem. Projekt zawiera m.in. zakup 2 autobusów przegubowych z napędem hybrydowym. Ten wniosek przeszedł już pierwszy etap oceny - dodaje prezydent Suwałk.

Szacuje się, że autobus będzie kosztował ponad milion złotych. Przetarg został już ogłoszony. Autobus prawdopodobnie w naszym mieście pojawi się pod koniec lutego następnego roku.