Na strefę pracownicy pojadą nowym autobusem i ścieżką rowerową

srefa suwałki

Zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej, który będzie kursował do suwalskiej strefy ekonomicznej oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Raczkowskiej. To udogodnienia, które w najbliższym czasie wprowadzi suwalski ratusz dla osób pracujących w zakładach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Mieszkańcy Suwałk oraz suwalscy radni często pytają o ścieżkę rowerową w kierunku Strefy Ekonomicznej przy ulicy Raczkowskiej. Postanowiliśmy wykonać tę ścieżkę jeszcze w tym roku. Jej budowa rozpocznie się w połowie sierpnia – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Kolejnym udogodnieniem dla osób pracujących w strefie ekonomicznej będzie zakup nowego przegubowego autobusu komunikacji miejskiej. - Nasza miejska spółka PGK wspólnie z ratuszem zamierza kupić autobus przegubowy o długości 18 metrów - informuje Czesław Renkiewicz.

- Miasto wraz z PGK liczą w tej sprawie na środki unijne, przeznaczone na komunikację miejską w regionalnym programie operacyjnym. Szukamy również innych możliwości. Złożony został projekt do programu transgranicznego z ukraińskim Tarnopolem. Projekt zawiera m.in. zakup 2 autobusów przegubowych z napędem hybrydowym. Ten wniosek przeszedł już pierwszy etap oceny - dodaje prezydent Suwałk.

Szacuje się, że autobus będzie kosztował ponad milion złotych. Przetarg został już ogłoszony. Autobus prawdopodobnie w naszym mieście pojawi się pod koniec lutego następnego roku. 

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: