Forte przekaże 10 milionów złotych na budowę lotniska

lotnisko suwałki

10 milionów złotych przekaże Fabryka Mebli Forte na budowę pasa startowego w Suwałkach. Dziś Czesław Renkiewicz oraz Maciej Formanowicz, prezes zarządu spółki podpisali w tej sprawie umowę. Budowa wartego około 16 milionów pasa startowego w sąsiedztwie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpocznie się jeszcze w tym roku.

- To ewenement na skalę nie tylko naszego województwa, ale też całego kraju by prywatna firma przekazała samorządowi tak olbrzymie środki finansowe. Nigdy nie słyszałem o takim geście. Bardzo serdecznie dziękuję za ten akt i tak dobrą współpracę pomiędzy miastem Suwałki a Fabryką Mebli Forte - mówił na chwilę przed podpisaniem umowy Czesław Renkiewicz.

- Forte posiada na terenie Suwałk fabrykę mebli i jest w trakcie realizacji inwestycji, na którą składają się hala magazynowa, zakład produkcji płyt wiórowych i planowana fabryka mebli wraz z infrastrukturą logistyczną. Inwestycja warta blisko 700 milionów złotych powstaje na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dubowie. Docelowo zatrudnionych zostanie tam ponad 1000 osób. Aktualnie jest to największa tego typu inwestycja realizowana nie tylko w Polsce, ale też Europie, dlatego w interesie Forte jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do zakładów zlokalizowanych na terenie Suwałk. Cała inwestycja jest bardzo kosztowna w związku z czym musimy zapewnić sobie ciągłość procesu w pracy fabryk - powiedział Maciej Formanowicz, prezes zarządu Fabryki Mebli Forte.

Jak zapowiedział, w trakcie spotkania Czesław Renkiewicz, jeszcze w sierpniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę pasa startowego. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie września i października tego roku. Nowy pas startowy powinien być gotowy do użytku we wrześniu 2018 roku. W listopadzie 2018 roku zostanie wykonana rejestracja zmian na lotnisku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i tym samym obiekt zostanie dopuszczony do użytkowania. 

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

budowa lotniska suwalki forte 1

Wiadomości


przygotowania-do-wyborow-miss-suwalk-zdjecia

Przygotowania do wyborów Miss Suwałk [ZDJĘCIA]

Przygotowania do finału I Wyborów Miss Suwałk idą pełną parą. Dziewczyny wchodzą w ostatnią prostą przed wrześniową Galą.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

Na sygnale


 Suwałki: O tym się mówi: