10.000 złotych odebrała dziś Barbara Pakuła z jednego z suwalskich salonów optycznych. Jest to nagroda w konkursie „Biznesówki”, który ma na celu aktywizację i pobudzanie rozwoju suwalskiej przedsiębiorczości. Nagrody pieniężne za pomysły biznesowe otrzymały również trzy uczennice szkół ponadgimnazjalnych.

– Ideą tego konkursu było wpłynięcie na najmłodszych mieszkańców Suwałk by ci wymyślili swój autorki pomysł na biznes. Chcemy pobudzać kreatywność, pomysłowość doceniać te osoby, które chcą zrealizować ciekawe przedsięwzięcie – powiedział chwilę przed ogłoszeniem wyników Czesław Renkiewicz.

Konkurs prowadzony był w dwóch kategoriach. W pierwszej mogli wziąć udział uczniowie suwalskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli przedstawić interesujący pomysł biznesowy. Natomiast w kategorii drugiej wzięły udział osoby do 35. roku życia, którzy ubiegali się o finansowanie pomysłu biznesowego.

W drugiej kategorii konkursowej zwyciężył pomysł Barbary Pakuła dotyczący wprowadzenia na suwalski rynek innowacyjnej usługi leczenia wzroku u dzieci. Projekt „Terapia Widzenia” po wprowadzeniu w życie sprawi, że każde dziecko z Suwałk i okolic będzie miało dostęp do terapii i ćwiczeń wzrokowych oraz kompleksowej opieki w tym zakresie. Nagrodą w tej kategorii było 10.000 zł na wdrożenie pomysłu biznesowego w życie.

- Terapia wzroku to bardzo dobry projekt biznesowy, który jest potrzebny w naszym mieście. Myślę, że bardzo dużo osób skorzysta z tego pomysłu – powiedział Mirosław Szyszko, przedsiębiorca i przewodniczący Rady Gospodarczej przy prezydencie Suwałk. - Był jednak problem, gdyż pani prowadzi działalność gospodarczą. Dyskutowaliśmy czy to jest konkurs dla osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą czy posiadających już swoją firmę. Uznaliśmy jednak, że jest to nowa gałąź pani działalności – dodał Szyszko.

W pierwszej kategorii konkursu zwyciężył pomysł Małgorzaty Jankowskiej, który dotyczy przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją oraz sprzedażą odzieży projektowanej z uwzględnieniem pomysłu i potrzeb klienta. Nagrodą za pierwsze miejsce było 1.500 złotych. - Projekt z małymi poprawkami, ale można by było go wdrożyć - podsumował Mirosław Szyszko.

Drugie miejsce w pierwszej kategorii, a tym samym 1.000 złotych otrzymała Daria Buczyńska za pomysł dotyczący restauracji promującej zdrowe odżywianie. Natomiast Wiktoria Buchowska za koncepcję projektowania i sprzedaży papeterii otrzymała nagrodę w wysokości 700 złotych.

– Już dziś zapowiadam, że będą ogłaszane kolejne edycje konkursu "Biznesówki". Mam nadzieję, że podobnie jak pierwsza edycja również spotkają się one z dużym zainteresowaniem – dodał Prezydent Suwałk. 

biznesówki suwałki 2016

biznesówki suwałki

biznesówki suwałki 2016

biznesowka

biznesowki

biznesowka2

biznesowka2

biznesowka2