W niedzielę odbyła się siódma edycja kolarskiego Family Cup w WOSiR Szelment. Kolarze walczyli o tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego w ramach XXI Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2016.

Na zawodniczki i zawodników czekały trzy trasy o różnej skali trudności. Najmłodsi zmierzyli się z trasą o długości 1,5 km, kobiety i młodzicy mieli do pokonania 4km, zaś panowie wspinali się aż czterokrotnie na sam szczyt Góry Jesionowej ścigając się na trasie o długości 10 km. Trasa na Szelmencie należy do najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych w całym cyklu Mistrzostw Polski. Na zjeździe najodważniejsi kolarze rozpędzali się do 60 km/h.

Podobnie jak w poprzednich latach Klub Rowerowy MTB Suwałki reprezentowało liczne grono zawodniczek i zawodników. Spośród nich dziesięcioro wywalczyło miejsca na podium.

Mistrzami Województwa Podlaskiego zostali: Walendzewicz Małgorzata, Andruczyk Zuzanna, Wasilewski Piotr, Stankiewicz Krzysztof, Wasilewski Mateusz oraz Wasilewski Bartosz. Wicemistrzostwo Województwa Podlaskiego wywalczyli: Tasior Dariusz, Szymański Sylwester. Natomiast trzecie miejsca Mistrzostw Województwa Podlaskiego zajęli: Bąkała Andrzej oraz Złotorzyński Paweł.

W klasyfikacji rodzinnej na drugim miejscu uplasowali się Wasilewski Leszek z synem Piotrem.

źródło: MTB Suwałki , Fot. S. Roziewski