Udany sezon młodych siatkarzy

SUKSS Suwałki

Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki podsumował sezon. Drużyna ma na koncie tytuły mistrza i wicemistrza województwa, a także czwarte miejsce w Finale Mistrzostw Polski Młodzików.

Najmłodsi siatkarze klubu uczący się w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach byli bezkonkurencyjni w województwie we wszystkich kategoriach. Zespół trenera Kamila Skrzypkowskiego zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „dwójek”. Zespół trenera Artura Łabacza zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „trójek”. Zespół trenera Bartosza Jasińskiego zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „czwórek”.

Zespół kadetów zdobył tytuł Wicemistrza Województwa podlaskiego i rozgrywki zakończył na etapie Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, co jest świetnym wynikiem, ponieważ najstarsi zawodnicy SUKSS uczą się w klasach trzecich gimnazjum i w kategorii kadeta rywalizowali ze starszymi o rok zespołami. Ci sami zawodnicy pokazali jednak, że nie odstają od reszty klubowych kolegów. W Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych zajęli pierwsze miejsce i w połowie czerwca wezmą udział w Finale Mistrzostw Polski w Gimnazjadzie chłopców w Kołobrzegu.

Wisienką na torcie tego sezonu było zdobycie czwartego miejsca w Finale Mistrzostw Polski Młodzików. Jest to największy sukces klubu od 16 lat.

- Takie sukcesy powtarzać się będą coraz częściej. Bardzo dobrze ułożony system szkolenia w klubie, ciąg klas sportowych o profilu piłka siatkowa w Zespole Szkół nr 10 oraz dobrze prosperujący Siatkarski Ośrodek Szkolny są nierozłącznymi elementami szkolenia - poinformował Bartosz Jasiński Wiceprezes SUKSS

- Bardzo ważna jest przyszłość naszych zawodników. Po zakończeniu szkolenia młodzieżowego powinni oni dalej się rozwijać. W związku z tym SUKSS Suwałki oraz pierwszoligowy Ślepsk Suwałki nawiązały współpracę i już w najbliższym czasie podpisane zostanie porozumienie pomiędzy dwoma klubami. Stworzy to bardzo mocny, siatkarski ośrodek w północno-wschodniej Polsce, którego pozazdrościć może nam wiele miast - dodał Bartosz Jasiński.

Umiejętności młodych zawodników będzie można zobaczyć podczas Finału Mistrzostw Województwa w siatkówce plażowej młodzików już 4 czerwca o godzinie 10:00 na boiskach przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach. 

Wiadomości


dwa-miesiace-od-pozwolenia-na-budowe-obwodnicy-suwalk-zdjecia

Dwa miesiące od pozwolenia na budowę obwodnicy Suwałk...

Dziś minęły dwa miesiące, od kiedy Wojewoda Podlaski podpisał zezwolenie na budowę obwodnicy Suwałk. Obecnie widoczne są już znaczne efekty prac, które wzbudzają duże zainteresowanie suwalczan.

Biznes


suwalki-biznesowka-2017-kto-otrzyma-12-000-zlotych-na-zalozenie-firmy-wplynelo-czternascie-biznesplanow-mlodych-suwalczan

Kto otrzyma 12.000 złotych na założenie firmy? Suwalczanie...

Czternaście biznesplanów wpłynęło na tegoroczny konkurs „Biznesówki”. Komisja dokonała już wstępnej oceny zgłoszeń i wybrała sześć najciekawszych. Jakie pomysły na biznes mają młodzi suwalczanie?

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: