Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki podsumował sezon. Drużyna ma na koncie tytuły mistrza i wicemistrza województwa, a także czwarte miejsce w Finale Mistrzostw Polski Młodzików.

Najmłodsi siatkarze klubu uczący się w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach byli bezkonkurencyjni w województwie we wszystkich kategoriach. Zespół trenera Kamila Skrzypkowskiego zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „dwójek”. Zespół trenera Artura Łabacza zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „trójek”. Zespół trenera Bartosza Jasińskiego zdobył tytuł Mistrza Województwa w mini siatkówce „czwórek”.

Zespół kadetów zdobył tytuł Wicemistrza Województwa podlaskiego i rozgrywki zakończył na etapie Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, co jest świetnym wynikiem, ponieważ najstarsi zawodnicy SUKSS uczą się w klasach trzecich gimnazjum i w kategorii kadeta rywalizowali ze starszymi o rok zespołami. Ci sami zawodnicy pokazali jednak, że nie odstają od reszty klubowych kolegów. W Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych zajęli pierwsze miejsce i w połowie czerwca wezmą udział w Finale Mistrzostw Polski w Gimnazjadzie chłopców w Kołobrzegu.

Wisienką na torcie tego sezonu było zdobycie czwartego miejsca w Finale Mistrzostw Polski Młodzików. Jest to największy sukces klubu od 16 lat.

- Takie sukcesy powtarzać się będą coraz częściej. Bardzo dobrze ułożony system szkolenia w klubie, ciąg klas sportowych o profilu piłka siatkowa w Zespole Szkół nr 10 oraz dobrze prosperujący Siatkarski Ośrodek Szkolny są nierozłącznymi elementami szkolenia - poinformował Bartosz Jasiński Wiceprezes SUKSS

- Bardzo ważna jest przyszłość naszych zawodników. Po zakończeniu szkolenia młodzieżowego powinni oni dalej się rozwijać. W związku z tym SUKSS Suwałki oraz pierwszoligowy Ślepsk Suwałki nawiązały współpracę i już w najbliższym czasie podpisane zostanie porozumienie pomiędzy dwoma klubami. Stworzy to bardzo mocny, siatkarski ośrodek w północno-wschodniej Polsce, którego pozazdrościć może nam wiele miast - dodał Bartosz Jasiński.

Umiejętności młodych zawodników będzie można zobaczyć podczas Finału Mistrzostw Województwa w siatkówce plażowej młodzików już 4 czerwca o godzinie 10:00 na boiskach przy Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach.