Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów (zdjęcia)

mistrzostwa polski juniorów u20 wyniki zdjęcia suwałki

Liderce polskich tabel w biegu 400 metrów Natalii Kaczmarek, podopiecznej Tomasza Saski, do zdobycia złota w Suwałkach wystarczył wynik 54.50. Zawodniczka ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonała na mecie Natalię Węglarz (55.02) oraz Katarzynę Martynę (55.04).

W finałowym biegu na 100 metrów przez płotki Anna Golczewska nie dała się na końcu dystansu wyprzedzić przez Martę Nawrocką i zdobyła w Suwałkach złoto z czasem 14.44. Srebrna medalistka uzyskała 14.50, a brąz wywalczyła Marcelina Winkowska – 14.53.

Helena Dalke wygrała biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 60.14. Na mecie wyprzedziła Annę Szymkowicz (60.40) oraz Kamilę Drabik (61.70).

Kamil Aniszewski po świetnym biegu na ostatniej prostej triumfował w rywalizacji na 400 metrów przez płotki poprawił rekord życiowy czasem 52.58 i tym samym umocnił się na czele krajowych tabel. Zawodnik z Ustki wyprzedził na mecie obrońcę tytułu Michała Galikowskiego z SKLA Sopot (52.93). Brąz zdobył Ernest Hampel – 53.32.

Obrończyni tytułu mistrzyni Polski i aktualna liderka krajowych tabel Oliwia Pakuła odniosła w Suwałkach przekonywujące zwycięstwo w biegu na 800 metrów uzyskując na mecie czas 2:11.19 i pokonując swoją imienniczkę, Oliwię Olszok – 2:12.22. Brązowy medal wywalczyła klubowa koleżanka zwyciężczyni Angelika Sarna – 2:12.48.

Aneta Konieczek, świeżo upieczona rekordzistka Polski U20 na 3000 metrów z przeszkodami, zdeklasowała rywalki w biegu na nieco krótszym dystansie 2000 metrów z przeszkodami finiszując z dużą przewagą w czasie 6:35.65. Wynik ten plasuje ją na pierwszym miejscu w tabelach światowych najlepszych juniorek sezonu 2016.

Nikodem Dworczak wygrał bieg na 3000 metrów z przeszkodami uzyskując na mecie czas 9:33.88. Upadek na ostatniej przeszkodzie nie stanął na drodze Maciejowi Żołnowskiemu do utrzymania drugiej pozycji w biegu – klubowy kolega zwycięzcy zdobył srebro z czasem 9:36.72. Brązowy krążek wywalczył Wojciech Karaban – 9:41.03.

Dopingowana przez rekordzistkę Polski Marię Andrejczyk Klaudia Maruszewska już w pierwszej kolejce finałowego konkursu oszczepniczek poprawiła wynikiem 52.02 rekord życiowy i zapewniła sobie tytuł mistrzyni kraju U20.

Tuż przed opadami deszczu zakończył się bieg kobiet na 5000 metrów kobiet – w chłodny niedzielny poranek złoto wywalczyła Anna Wiktorczyk, która debiutując na tym dystansie uzyskała najlepszy wynik w Polsce wśród juniorek 17:48.67. Druga była, doświadczona już także w imprezach międzynarodowych, Magdalena Dias (17:56.24). Brąz zdobyła Dominika Grzelak – 17:58.28.

Reprezentujący bydgoskiego Zawiszę Adrian Wojciechowski, Patryk Sieradzki, Maciej Włódarski i Mateusz Sieradzki wygrali bieg rozstawny 4 x 400 metrów z czasem 3:20.01. Srebro zdobyła ekipa AZS UMCS Lublin (3:21.24), a brąz  z wynikiem 3:21.73 wywalczyła sztafeta Victorii Racibórz.

artykuł: pzla.pl