Suwalscy żeglarze z Pucharem Mistrza Węgier

żeglarze grot suwałki mistrzostwo węgier

Dużym sukcesem mogą pochwalić się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT Suwałki. Podczas Otwartych Mistrzostw Węgier Kinga i Eryk Martynko zajęli I miejsce.

Mistrzostwa odbywały się od 25 do 28 lipca na Jeziorze Balaton. W rywalizacji wzięło udział 40 załóg z wielu europejskich krajów. Po zaciętej walce regaty wygrali zawodnicy suwalskiego Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT. Puchar Mistrza Węgier zdobyła załoga w składzie Eryk Martynko na sterze i Kinga Martynko na załodze.

Pozostałe dwie załogi w klasyfikacji generalnej osiągnęły również bardzo dobre pozycje. Mateusz Topolski z Julią Kundzicz zajęli VIII miejsce. Natomiast Julia Hościłowicz z Michaliną Hościłowicz mistrzostwa zakończyły na XIII miejscu, a w rywalizacji dziewcząt zdobyły brązowy medal.

Od 29 lipca zaczynają się Mistrzostwa Europy klasy CADET, a trening na Mistrzostwach Węgier prognozuje bardzo dobrze i rozbudza nadzieje na dalsze sukcesy.