10641232 763709727019150 2421577908632492024 n

Już jutro (20 września) obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. W Suwałkach na uczestników zorganizowanego przejazdu rowerowego i minifestynu czekają liczna atrakcje, a także cenne nagrody. Warto więc w tym dniu pozostawić swój samochód na parkingu lub w garażu i przesiąść się na rower.

Program obchodów tegorocznego Dnia Bez Samochodu przewiduje przejazd rowerowy Suwalczan przez miasto. Wyruszy on z parkingu przy markecie Kaufland o godzinie 12:00, a następnie przejedzie ulicami Armii Krajowej, Reja i Kościuszki do Parku Konstytucji 3-Maja.

W Parku przewidziano gry sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, zabawy z animatorem (skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane), badanie poziomu cukru we krwi, regulację rowerów przez specjalistów, bezpłatne znakowanie rowerów (na podstawie dokumentu zakupu roweru).

W tym dniu przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.

W tym roku uczestnicy przejazdu wezmą udział w losowaniu trzech rowerów. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod Kauflandem i wypełnione wrzucą do skrzynki w Parku.