Jutro "Dzień Bez Samochodu". Do wygrania będą 3 rowery

10641232 763709727019150 2421577908632492024 n

Już jutro (20 września) obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. W Suwałkach na uczestników zorganizowanego przejazdu rowerowego i minifestynu czekają liczna atrakcje, a także cenne nagrody. Warto więc w tym dniu pozostawić swój samochód na parkingu lub w garażu i przesiąść się na rower.

Program obchodów tegorocznego Dnia Bez Samochodu przewiduje przejazd rowerowy Suwalczan przez miasto. Wyruszy on z parkingu przy markecie Kaufland o godzinie 12:00, a następnie przejedzie ulicami Armii Krajowej, Reja i Kościuszki do Parku Konstytucji 3-Maja.

W Parku przewidziano gry sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, zabawy z animatorem (skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane), badanie poziomu cukru we krwi, regulację rowerów przez specjalistów, bezpłatne znakowanie rowerów (na podstawie dokumentu zakupu roweru).

W tym dniu przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.

W tym roku uczestnicy przejazdu wezmą udział w losowaniu trzech rowerów. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod Kauflandem i wypełnione wrzucą do skrzynki w Parku. 

Wiadomości


suwalki-meteorolodzy-ostrzegaja-przed-burzami-z-gradem-3

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem

Przed burzami z opadami deszczu i gradu oraz silnymi porywami wiatru w naszym regionie ostrzega Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych.

Biznes


suwalki-300-tysiecy-zlotych-zamiast-intermarche

300 tysięcy złotych zamiast Intermarche

300 tysięcy złotych wpłynęło na konto suwalskiego ratusza. To kara, jaką musiała zapłacić poznańska firma Krokus za niewybudowanie w wyznaczonym terminie sklepu sieci Intermarche przy ulicy Świerkowej.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: