Jutro "Dzień Bez Samochodu". Do wygrania będą 3 rowery

10641232 763709727019150 2421577908632492024 n

Już jutro (20 września) obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. W Suwałkach na uczestników zorganizowanego przejazdu rowerowego i minifestynu czekają liczna atrakcje, a także cenne nagrody. Warto więc w tym dniu pozostawić swój samochód na parkingu lub w garażu i przesiąść się na rower.

Program obchodów tegorocznego Dnia Bez Samochodu przewiduje przejazd rowerowy Suwalczan przez miasto. Wyruszy on z parkingu przy markecie Kaufland o godzinie 12:00, a następnie przejedzie ulicami Armii Krajowej, Reja i Kościuszki do Parku Konstytucji 3-Maja.

W Parku przewidziano gry sprawnościowe z nagrodami dla dzieci i młodzieży, zabawy z animatorem (skręcanie balonów, malowanie twarzy, bańki mydlane), badanie poziomu cukru we krwi, regulację rowerów przez specjalistów, bezpłatne znakowanie rowerów (na podstawie dokumentu zakupu roweru).

W tym dniu przewidziano bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla właścicieli samochodów osobowych, na podstawie posiadanego dowodu rejestracyjnego pojazdu.

W tym roku uczestnicy przejazdu wezmą udział w losowaniu trzech rowerów. W losowaniu zwycięzców wezmą udział losy, które uczestnicy przejazdu otrzymają pod Kauflandem i wypełnione wrzucą do skrzynki w Parku. 

Wiadomości


praca-przy-budowie-obwodnicy-suwalk-wrze-a-wycen-nadal-nie-ma

Praca przy budowie obwodnicy Suwałk wrze, a wycen nadal nie...

Właściciele działek wywłaszczonych pod budowę obwodnicy Suwałk nadal czekają na odszkodowania. Wyceny nieruchomości miały być gotowe na początku maja, jednak kancelaria rzeczoznawcy majątkowego wciąż ich nie wykonała.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: