Ponad 1000 osób na rowerach (zdjęcia)


P1150687

Ponad 1000 rowerzystów wzięło udzial w Europejskim Dniu bez Samochodu. Miłośnicy jednośladów tradycyjnie spotkali się na parkingu przed Kauflandem, aby następnie ścieżkami rowerowymi, bezpiecznie przejechać przez miasto do parku Konstytucji 3 Maja, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. 

Peleton poprowadził Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk, który przekonywał, że nasze miasto sprzyja rowerzystom. Świadczą o tym inwestycje podejmowane z myślą o nich. 

W mieście jest już około pięćdziesięciu kilometrów ścieżek rowerowych. I powstają kolejne – zapewnił Łukasz Kurzyna – Już w fazie projektowania nowych ulic i chodników przewiduje się budowę ścieżek. Bez wątpienia przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu. To ważne, bo coraz więcej suwalczan przesiada się na rowery, aktywnie spędza wolny czas. Realizujemy też dwa duże projekty drogowe: przebudowa ulic: Bakałarzewskiej i Reja wzdłuż których powstaną asfaltowe ścieżki rowerowe mówił zastępca Prezydenta Suwałk.

Zobacz fotorelację >>

Wiadomości


agnieszka-godlewska-bohaterem-miesiaca

Agnieszka Godlewska bohaterem miesiąca

Agnieszka Godlewska otrzymał tytuł "Bohater Miesiąca". Wyróżnienie przyznawane jest przez przedstawicieli Fundacji Lilia, Fundacji Zwierzęta Niczyje, Fundacji Prometeusz oraz Centrum Trójki.

Biznes


suwalki-zburza-biurowiec-forte-przy-polnocnej

Zburzą biurowiec przy Północnej

Już niedługo zmieni się otoczenie ulicy Północnej. Wszystko za sprawą planowanego wyburzenia jednego z najbardziej znanych budynków na osiedlu Kamena - biurowca Fabryki Mebli Forte.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: