Niespełna dwa miesiące dzielą mieszkańców Suwałk od „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. Tegoroczna, druga edycja, tego niezwykłego wydarzenia biegowego odbędzie się 17 czerwca.

W tym roku organizatorzy przeznaczyli ponad 20 tysięcy złotych na nagrody finansowe. Ponad 14 tysięcy złotych przypadnie w udziale uczestnikom „Suwalskiej Ćwiartki”, pozostałą kwotę podzielą pomiędzy siebie drużyny, które staną na starcie „Pogodne Suwałki Team”. W tegorocznej edycji Miejskiego Święta Biegania w Suwałkach organizatorzy postanowili nagrodzić po 10 najlepszych biegaczy oraz biegaczek, którzy 17 czerwca staną na starcie „Suwalskiej Ćwiartki”.

Najszybszy mężczyzna oraz najszybsza kobieta otrzymają równowartość 1500 złotych. II miejsca w obydwu kategoriach nagrodzone zostaną kwotą 1200 złotych, natomiast najniższy stopień podium został wyceniony przez organizatorów na 1000 złotych. Nagrodę dodatkową w wysokości 1000 złotych otrzyma również najszybszy Polak, który minie linię mety „Suwalskiej Ćwiartki”. Równie atrakcyjnie prezentują się nagrody finansowe, jakie zostaną przyznane w biegu sztafetowym „Pogodne Suwałki Team”.

Organizatorzy postanowili nagrodzić pięć najszybszych drużyn w kategorii „OPEN”. Zwycięzcy otrzymają 1500 złotych, Drugie miejsce zostanie nagrodzone kwotą 1200 złotych, natomiast trzecie– 900 złotych. Drużyny, które uplasują się na pozycjach IV – V otrzymają odpowiednio 600 złotych oraz 300 złotych. Dodatkowo kwotą 900 złotych zostanie nagrodzona najszybsza sztafeta kobieca. Dla mieszkańców Suwałk, druga edycja Miejskiego Święta Biegania, również zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody finansowe które zostaną przyznane m.in. w kategorii „Najlepszy suwalczanin” „Najlepsza suwalczanka” oraz „Najlepsze drużyny z Suwałk” (męska i damska).

W „Suwalskiej Ćwiartce” w kategoriach mężczyzn i kobiet nagrodzone zostaną po trzy miejsca. Najszybszy suwalczanin i suwalczanka otrzymają gratyfikację w kwocie 500 złotych, drugie miejsca po 300 złotych natomiast trzecie – kwotą 200 złotych. Organizator przewidział również nagrody finansowe dla mieszkańców naszego miasta w kategorii „Pogodne Suwałki Team”. Zarówno najszybsza sztafeta męska jak i damska, złożona wyłącznie z mieszkańców naszego miasta, otrzyma po 600 złotych.

Aby jak najlepiej przygotować się do „Suwalskiej Ćwiartki” oraz pozostałych biegów Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przypomina o niedzielnych porankach biegowych „Biegaj z RESO” na stadionie (godzina 9:00), w których uczestniczyć mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta.