Dobre starty suwalskich żeglarzy

ukż grot suwałki

Czerwiec zakończył się bardzo pozytywnie dla suwalskich żeglarzy. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Grot zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski w Krynicy, jak i Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka. Suwalscy żeglarze pokazali klasę i kilkukrotnie stawali na podium podczas Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Klasy Cadet w Krynicy, które stanowiły ostatnią eliminację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Eryk Martynko z Kingą Martynko zajęli pierwsze miejsce w kategorii open i w kategorii mix, wygrywając całe zawody. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz zajęły drugie miejsce w kategorii open i pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Natomiast Amelia Piasecka z Michaliną Hościłowicz zajęły trzecie miejsce w kategorii do lat 14. Wszyscy wymienieni zawodnicy, dzięki bardzo dobrym startom uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Następną imprezą Cadetów będą Mistrzostwa Świata rozgrywane w Holandii, do których dwie suwalskie załogi (Eryka Martynko i Julii Hościłowicz) już przygotowują się pod okiem trenera Pawła Cherubina. Zaraz po najważniejszej światowej imprezie, czekają zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie Eryk po raz trzeci, a Julia po raz drugi mogą wywalczyć Mistrzostwo Polski.

W ubiegły weekend inna czwórka naszych zawodników, pod kierunkiem trenera Maćka Tyczkowskiego, walczyła w Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka w klasie Optimist i Laser. W tych zawodach suwalczanie również uzyskali dobre wyniki.

Maria Kisłowska zajęła siódme, a Oliwia Żynda dziewiąte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii dziewcząt. Mateusz Rutkowski, dzielnie stawiając pierwsze kroki w zmaganiach w klasie olimpijskiej, zajął dwunaste miejsce w klasie Laser. Natomiast Filip Tylenda, z powodu niedyspozycji zdrowotnej startując tylko w jednym wyścigu, w którym zajął jedenaste miejsce, zajął trzydzieste czwarte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii chłopców. 

 

Wiadomości


cztery-osoby-w-szpitalu-sprawca-wypadku-mial-2-3-promila

Cztery osoby w szpitalu. Sprawca wypadku miał 2,3...

Nieustąpienie pierwszeństwa było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Rudniki w gminie Raczki. Jak się okazało sprawca zdarzenia miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. W wyniku wypadku do szpitala trafiły cztery osoby.

Biznes


pwik-szuka-nowego-prezesa

PWiK szuka nowego prezesa

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki ogłosiła rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 8 września.

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: