Dobre starty suwalskich żeglarzy

ukż grot suwałki

Czerwiec zakończył się bardzo pozytywnie dla suwalskich żeglarzy. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Grot zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski w Krynicy, jak i Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka. Suwalscy żeglarze pokazali klasę i kilkukrotnie stawali na podium podczas Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Klasy Cadet w Krynicy, które stanowiły ostatnią eliminację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Eryk Martynko z Kingą Martynko zajęli pierwsze miejsce w kategorii open i w kategorii mix, wygrywając całe zawody. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz zajęły drugie miejsce w kategorii open i pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Natomiast Amelia Piasecka z Michaliną Hościłowicz zajęły trzecie miejsce w kategorii do lat 14. Wszyscy wymienieni zawodnicy, dzięki bardzo dobrym startom uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Następną imprezą Cadetów będą Mistrzostwa Świata rozgrywane w Holandii, do których dwie suwalskie załogi (Eryka Martynko i Julii Hościłowicz) już przygotowują się pod okiem trenera Pawła Cherubina. Zaraz po najważniejszej światowej imprezie, czekają zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie Eryk po raz trzeci, a Julia po raz drugi mogą wywalczyć Mistrzostwo Polski.

W ubiegły weekend inna czwórka naszych zawodników, pod kierunkiem trenera Maćka Tyczkowskiego, walczyła w Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka w klasie Optimist i Laser. W tych zawodach suwalczanie również uzyskali dobre wyniki.

Maria Kisłowska zajęła siódme, a Oliwia Żynda dziewiąte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii dziewcząt. Mateusz Rutkowski, dzielnie stawiając pierwsze kroki w zmaganiach w klasie olimpijskiej, zajął dwunaste miejsce w klasie Laser. Natomiast Filip Tylenda, z powodu niedyspozycji zdrowotnej startując tylko w jednym wyścigu, w którym zajął jedenaste miejsce, zajął trzydzieste czwarte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii chłopców. 

 

Wiadomości


nowe-place-zabaw-przy-suwalskich-przedszkolach-wydano-pol-miliona-euro

Nowe place zabaw przy suwalskich przedszkolach. Wydano pół...

Zakończyła się inwestycja dzięki, której przy dziewięciu suwalskich przedszkolach powstały nowoczesne place zabaw. Wszystko za sprawą projektu unijnego za pół miliona euro.

Biznes


wywlaszczeni-nadal-nie-otrzymali-pieniedzy-kiedy-i-jakie-odszkodowania-otrzymaja

Wywłaszczeni nadal nie otrzymali pieniędzy. Kiedy i jakie...

Mimo iż od rozpoczęcia budowy obwodnicy Suwałk minęło już ponad pół roku byli właściciele działek, na których prowadzona jest inwestycja, nadal nie otrzymali za nie pieniędzy. Kiedy osoby, którym wywłaszczono działki otrzymają odszkodowania...

R E K L A M A

reklamareja


REKLAMA

Oferty sylwestrowe znajdziesz na www.sylwester.suwalki.pl

 Suwałki: O tym się mówi: