Czerwiec zakończył się bardzo pozytywnie dla suwalskich żeglarzy. Zawodnicy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Grot zajęli wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski w Krynicy, jak i Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka. Suwalscy żeglarze pokazali klasę i kilkukrotnie stawali na podium podczas Mistrzostw Polski Stowarzyszenia Klasy Cadet w Krynicy, które stanowiły ostatnią eliminację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Eryk Martynko z Kingą Martynko zajęli pierwsze miejsce w kategorii open i w kategorii mix, wygrywając całe zawody. Julia Hościłowicz z Julią Kundzicz zajęły drugie miejsce w kategorii open i pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Natomiast Amelia Piasecka z Michaliną Hościłowicz zajęły trzecie miejsce w kategorii do lat 14. Wszyscy wymienieni zawodnicy, dzięki bardzo dobrym startom uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Świata i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Następną imprezą Cadetów będą Mistrzostwa Świata rozgrywane w Holandii, do których dwie suwalskie załogi (Eryka Martynko i Julii Hościłowicz) już przygotowują się pod okiem trenera Pawła Cherubina. Zaraz po najważniejszej światowej imprezie, czekają zmagania na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie Eryk po raz trzeci, a Julia po raz drugi mogą wywalczyć Mistrzostwo Polski.

W ubiegły weekend inna czwórka naszych zawodników, pod kierunkiem trenera Maćka Tyczkowskiego, walczyła w Pucharze Żubra na Zalewie Siemianówka w klasie Optimist i Laser. W tych zawodach suwalczanie również uzyskali dobre wyniki.

Maria Kisłowska zajęła siódme, a Oliwia Żynda dziewiąte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii dziewcząt. Mateusz Rutkowski, dzielnie stawiając pierwsze kroki w zmaganiach w klasie olimpijskiej, zajął dwunaste miejsce w klasie Laser. Natomiast Filip Tylenda, z powodu niedyspozycji zdrowotnej startując tylko w jednym wyścigu, w którym zajął jedenaste miejsce, zajął trzydzieste czwarte miejsce w grupie B klasy Optimist w kategorii chłopców.