Na wycieczkę rowerową wokół jeziora Hańcza zaprasza Suwalski Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszenie Miłośników SPK "Kraina Hańczy". 22-kilometrowa przejażdżka odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Podczas wycieczki będzie można zobaczyć ruiny młyna wodnego w Turtulu, rezerwat "Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą" oraz dolinę zawieszoną "Gaciska" przecinającą drogę do Malesowizny, ruiny dworu i park podworski w Starej Hańczy, stare zabudowania gospodarskie i zabytkową molennę w Wodziłkach, cmentarz ewangelicki w Szeszupce. Końcowym punktem wycieczki będzie Turtul, gdzie przy siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego znajduje się ścieżka edukacyjna "Opowieści Turtula", skupiona na tematyce obszarów wodno-błotnych. Tam też odbędzie się wspólne ognisko.

Wycieczka rowerowa odbędzie się 15 lipca. Zbiórkę zaplanowano o 8:30 w Suwałkach w Parku Konstytucji 3 Maja. Organizatorzy zapewnią transport 30 osób wraz z rowerami. Powrót do Suwałk zaplanowano na godzinę 15:00.

Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 pod numerem tel.(87) 569 18 01 lub mailowo turtulspk@gmail.com.